fbpx

Rekordzista

94. letni Ray Woolley postanowił pobić dotychczasowy rekord w nurkowaniu najstarszej osoby na świecie i zanurkował dokładnie w dniu swoich urodzin. Dotychczasowy rekord należał do Erwin Paul Staller, który w chwili nurkowania miał dokładnie 93 lata i 163 dni.

Rekord został pobity. Ray Woolley zanurkował do zatopionej w pobliżu Larnaki Zenobii. Planowano, aby zanurzył się na głębokość maksymalnie 12 metrów a pod wodą miał spędzić maksymalnie 30 minut. Z planów jednak nic nie wyszło – nurek postanowił inaczej.

Ostatecznie Ray spędził pod wodą 41 minut a zmierzona głębokość jego nurkowania wyniosła 38,1 m. Całe jego dokonanie zostało zmierzone przez profesjonalną aparaturę i sfilmowane. Teraz cała dokumentacja zostanie przekazana do Księgi Rekordów Guinnessa.

A Wy już widzieliście Zenobię z bliska? Może czas się wybrać? Skontaktujcie się z IPA Divers (zobaczcie tutaj) i zacznijcie swoją podwodną przygodę. Nie musicie znać języków obcych – właściciele mówią po polsku! Może podobnie jak w przypadku Ray’a tak Wam się spodoba, że nie będziecie mogli już zrezygnować…

I tego Wam życzymy.

Tripadvisor PL 728x90


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!