Rekordowy ruch na lotnisku, którego nie ma

Lotnisko Ercan (Tympou) oficjalnie nie istnieje

Jak podają władze w strefie okupowanej lotnisko Tumpou w ubiegłym roku obsłużyło prawie 4 miliony pasażerów w ponad 27000 lotów.  3 926 541 pasażerów skorzystało z 27 075 lotów. Na Ercan wykonano 13 535 lotów przychodzących i 13 540 połączeń wychodzących. Na Cypr Północny przyleciało 1 973 725 a 1 988 816 z niego odleciało. Największy ruch pasażerski odnotowano we wrześniu i październiku 2017 roku.

Lotnisko Ercan, podobnie jak Cypr Północny, nie jest uznawany przez społeczność międzynarodową i nie mogą na nim lądować żadne samoloty. Przewoźnicy lotniczy znaleźli jednak sposób na ominięcie zakazu – dokonywane są międzylądowania w Turcji. Samoloty czarterowe przywożące turystów głównie z Wielkiej Brytanii i Niemiec, lądują na jednym z Tureckich lotnisk, zawracają na drogach kołowania i startują ponownie aby wylądować w Tympou.

Należy dodać, że z lotniska bez problemu korzystają samoloty zarejestrowane w Turcji – te jednak także muszą dokonywać międzylądowań na terytorium Turcji aby bez problemu uzyskać zezwolenie na dostęp do międzynarodowych tras lotniczych (zgłaszane są wtedy jako samoloty startujące z Turcji).


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!