Rekordowe zużycie prądu

Wczoraj na Cyprze padł rekord zużycia prądu!

W obliczu nieustannej fali upałów i klimatyzatorów pracujących na pełnych obrotach, zapotrzebowanie na energię elektryczną w poniedziałek osiągnęło 1243 megawaty, co jest rekordem w ostatnich latach.

Hara Kousiappa, zastępca rzecznika Operatora Systemu Przesyłowego (OSP), powiedziała, że zapotrzebowanie na energię elektryczną osiągnęło najwyższy poziom 1243 megawatów (MW) o godzinie 14:30. Był to rekord zarówno w tym roku, jak i w ostatnich latach. Dla porównania 5 sierpnia 2021 r. zapotrzebowanie zarejestrowało się na poziomie 1239 MW.

Zdaniem urzędników nie ma zagrożenia odcięcia zasilania – Cypr może wyprodukować do 1271 MW z paliw konwencjonalnych oraz do 550 MW ze źródeł odnawialnych.

W poniedziałek moc OZE wyniosła 523 MW, chociaż rzeczywista maksymalna produkcja (około godziny 13:00) z OZE wyniosła 355 MW.

Wcześniej Kousiappa powiedziała innym mediom, że zapotrzebowanie na energię elektryczną może osiągnąć 1110 MW w ciągu dnia. Jednak o godzinie 14:00 Harry Zavallis, zastępca dyrektora ds. operacyjnych i personalnych w OSP, poinformował, że zużycie przekroczyło granicę 1240 MW.

Zavallis również zapewnił opinię publiczną, że nie ma niebezpieczeństwa przerw w dostawie prądu, z wyjątkiem nieprzewidzianych awarii systemu.

W miniony piątek zapotrzebowanie na energię elektryczną sięgnęło 1011 MW. W sobotę i niedzielę zapotrzebowanie wyniosło odpowiednio 1005 i 1006 MW.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading