fbpx

Rekordowa liczba zakażeń – nie będzie nowych obostrzeń

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo zdrowia ogłosiło we wtorek rekordowe 941 nowych przypadków zakażeń Covid-19

941 nowych przypadków jest wynikiem przeprowadzenia56768 testów, zarówno PCR, jak i szybkich, co oznacza wskaźnik pozytywności na poziomie 1,66%. Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono w Nikozji (wskaźnik pozytywności 1,37%), 128 w Limassol (1,29%), 77 w Larnace (1,28%), 27 w Pafos (0,81%) i 13 w Famaguście (0,62%). W szpitalach przebywa 277 osób, z których 68 jest w ciężkim stanie. 


Jak powiedział Cypryjskiej Agencji Informacyjnej profesor mikrobiologii i wirusologii molekularnej z University of Nicosia Medical School oraz członek zespołu Petros Karayiannis liczby stają się coraz bardziej niepokojące.


Petros Karayiannis powiedział, że “obecna sytuacja jest niepokojąca, biorąc pod uwagę, że osoby z wynikiem pozytywnym deklarują około dziesięciu kontaktów – jeśli nawet dwa z tych kontaktów dadzą wynik pozytywny, mówimy o naprawdę wysokich liczbach”.
“Jak dotąd nie ma planów zaostrzenia środków, a jedynie przedłużenie obecnych do połowy maja, ale jeśli sprawy wymkną się całkowicie spod kontroli, nie możemy wykluczyć kolejnej blokady”.

W podobnym tonie wypowiedział się także dzisiaj rzecznik rządu Kyriakos Kousios. Zapewnił, że sytuacja w związku z pandemią jest stale oceniana i jeśli zajdzie taka potrzeba, rząd z pewnością podejmie niezbędne kroki.

Możemy zatem być pewni, że aktualnie obowiązujące obostrzenia będą obowiązywać przynajmniej do połowy maja.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!