Rekordowa liczba zakażeń – nie będzie nowych obostrzeń

Ministerstwo zdrowia ogłosiło we wtorek rekordowe 941 nowych przypadków zakażeń Covid-19

941 nowych przypadków jest wynikiem przeprowadzenia56768 testów, zarówno PCR, jak i szybkich, co oznacza wskaźnik pozytywności na poziomie 1,66%. Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono w Nikozji (wskaźnik pozytywności 1,37%), 128 w Limassol (1,29%), 77 w Larnace (1,28%), 27 w Pafos (0,81%) i 13 w Famaguście (0,62%). W szpitalach przebywa 277 osób, z których 68 jest w ciężkim stanie. 


Jak powiedział Cypryjskiej Agencji Informacyjnej profesor mikrobiologii i wirusologii molekularnej z University of Nicosia Medical School oraz członek zespołu Petros Karayiannis liczby stają się coraz bardziej niepokojące.


Petros Karayiannis powiedział, że „obecna sytuacja jest niepokojąca, biorąc pod uwagę, że osoby z wynikiem pozytywnym deklarują około dziesięciu kontaktów – jeśli nawet dwa z tych kontaktów dadzą wynik pozytywny, mówimy o naprawdę wysokich liczbach”.
„Jak dotąd nie ma planów zaostrzenia środków, a jedynie przedłużenie obecnych do połowy maja, ale jeśli sprawy wymkną się całkowicie spod kontroli, nie możemy wykluczyć kolejnej blokady”.

W podobnym tonie wypowiedział się także dzisiaj rzecznik rządu Kyriakos Kousios. Zapewnił, że sytuacja w związku z pandemią jest stale oceniana i jeśli zajdzie taka potrzeba, rząd z pewnością podejmie niezbędne kroki.

Możemy zatem być pewni, że aktualnie obowiązujące obostrzenia będą obowiązywać przynajmniej do połowy maja.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading