fbpx

Protesty przeciwko opłacie za reklamówki

Jak już wcześniej pisaliśmy, od 01.01.2018 roku zostanie wprowadzona opłata za torebki jednorazowe w sklepach. Spowodowane jest to dostosowaniem przepisów cypryjskich do prawa unijnego.

Przeciwko temu rozwiązaniu protestują ich producenci. W specjalnym piśmie skierowanym do pracującej nad nowymi przepisami komisji napisali, że wprowadzenie opłat grozi zwolnieniem setek pracowników pracujących przy produkcji reklamówek, a w przypadku mniejszych firm nawet ich bankructwem. Ich zdaniem wprowadzenie opłaty w wysokości 5 centów za sztukę zwiększy jedynie zyski sklepów, gdyż one za tego typu torebki płacą producentom po 2,5 – 3 centy za sztukę. Biorąc pod uwagę, że sklepy za dostarczony towar płacą często z ponad 6. miesięcznym terminem płatności będą mogły obracać pieniędzmi w nieskończoność.

Komisja parlamentarna jest jednak zdeterminowana w swoich działaniach. Nie ustalono jeszcze ostatecznie maksymalnej ceny torebek, ale wiadomo już, że część z opłaty za nie zostanie skierowana do specjalnego funduszu dbającego o poprawę środowiska naturalnego.
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!