fbpx

Rekin u wybrzeży Limassol (film)

W niedzielę rano sfilmowano ostronosa atlantyckiego, który jest zagrożonony całkowitym wyginięciem i chroniony na podstawie konwencji międzynarodowych.

Jak informują media, rekin został sfilmowany około 1,5 mili morskiej od Lady’s Mile’s przez jednego z fotografów amatorów. Rekin atakował żółwia morskiego. Fotograf powiedział AlphaNews Live, że widział z oddali wystającą płetwę grzbietową i był pewien, że w okolicy plaży są delfiny.


Autor filmu powiedział, że po pewnym czasie podpłynęła do rekina łódź rybacka i jeden z rybaków strzelił do rekina z kuszy w głowę. Nie udało im się jednak wciągnąć rekina na pokład, żarłacz zerwał się z liny i odpłynął w głąb morza.


Nie ustalono czy rekin ostatecznie został zabity czy tylko poważnie ranny.

Departament Rybołówstwa i Badań Morskich, na podstawie opublikowane filmu potwierdził, że rekin należy do gatunku Isurus oxyrinchus (ostronos atlantycki) i żywi się miecznikiem, tuńczykiem, innymi rekinami oraz kałamarnicami. Naukowcy twierdzą, że od czasu do czasu zjada także żółwie morskie. Osiąga wielkość do 270 cm.

Partia Zielonych wystąpiła do organów ścigania o przeprowadzenie dochodzenia w tej sprawie i ukarania winnych zranienia lub zabicia rekina.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!