fbpx

Rejestrujemy samochód na Cyprze

Teoretycznie sprawa jest prosta, jednak praktycznie każde Biuro Obsługi Mieszkańca ma swoje własne wymagania dotyczące rejestracji kupionego właśnie samochodu.

Na Cyprze nie ma czegoś takiego jak umowa kupna – sprzedaży, jest to po prostu zbędne. Aby zarejestrować kupiony właśnie samochód powinniśmy się zgłosić, razem z jego poprzednim właścicielem, do Biura Obsługi Mieszkańca z wypełnionym drukiem TOM9B.


Wasz nowy samochód nie zostanie jednak na Was przerejestrowany jeżeli nie posiadacie potwierdzenia ubezpieczenia (cover note) wystawionego przez ubezpieczyciela. Zanim więc udacie się do wspomnianego powyżej wydziału komunikacji musicie udać się do ubezpieczyciela.

W Biurze Obsługi Mieszkańca musicie stawić się z kompletem swoich dokumentów (paszport lub dowód osobisty a także yellow slip) a także ze wspomnianym powyżej poświadczeniem ubezpieczenia i wypełnionym drukiem TOM9B.

Jeżeli kupiliście samochód poza miejscem zamieszkania i poprzedni właściciel nie może stawić się w Waszym biurze obsługi mieszkańca powinniście wspólnie udać się do cypryjskiego notariusza czyli Muchtara – to on poświadczy fakt dokonania zakupu oraz legalność dokumentów TOM9B. Z tak poświadczonymi dokumentami udajecie się do wydziału komunikacji i już sami samochód przerejestrujecie na własne nazwisko.

UWAGA!
W każdym urzędzie gminy (miasta) znajduje się minimum jedna osoba, która pełni także funkcję Muchtara.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!