fbpx
EnglishGreekPolishRussian

Ratowali walizki zamiast uciekać!

Sprawa nie dotyczy bezpośrednio Cypru i nas Polaków mieszkających na wyspie – musimy jednak zwrócić na nią Waszą uwagę.

Jak zapewne słyszeliście w mediach wczoraj doszło do wypadku na lotnisku w Moskwie. Samolot Superjet Su 100 linii lotniczych Aeroflot dokonał lądowania awaryjnego na lotnisku Szeremietiewo. Samolot wykonywał lot z Moskwy do Murmańska i wystartował o 18:03 czasu moskiewskiego. Samolot zawrócił i lądował awaryjnie. Z tego co mogliście zobaczyć w mediach samolot tuż po przyziemieniu stanął w płomieniach. Przyczyny wypadku badają specjalne komisje.

Przeraża bezmyślność osób będących na pokładzie pasażerów. Zamiast uciekać z płonącego samolotu ratowali swoje bagaże przeszkadzając innym w skutecznej ewakuacji (spójrzcie na zdjęcia).

To prawdziwi bohaterowie naszych czasów, chciwe egoistyczne półgłówki, pozbawione dyscypliny, empatii i solidarności. Bagaż własny uratowany, cena …. 41 ludzkich istnień w dwoje dzieci. Nieoficjalnie nawet linie lotnicze potwierdzają, że szybką przewidzianą na 90 sekund ewakuację hamowali pasażerowie, którzy wbrew wszystkim zaleceniom ciągnęli ze sobą bagaż hamując drogę ewakuacyjną pasażerom z tyłu samolotu.

Zastanawiamy się właśnie jak wyglądałaby taka ewakuacja na Cyprze. Zapewne wielokrotnie lataliście i widzieliście co się dzieje na pokładzie samolotu (szczególnie tanich linii lotniczych) gdy znajduje się tam więcej Cypryjczyków niż innych narodowości – wszystko σιγά – σιγά (siga – siga), nikomu się nie spieszy… Zresztą ciekawe jak sami byśmy zareagowali na taką tragedię.

Jedno jest pewne – kilkukrotnie latałem samolotem w którym Cypryjczycy stanowili większość pasażerów. W jednym z takich lotów z Izraela do Pafos samolot wystartował z opóźnieniem gdyż obsługa samolotu nie mogła dać sobie rady z usadzeniem pasażerów!

[bar id=”26026″]

Skomentuj

Więcej w tej tematyce

contact us and book the tour of your dreams


No posts found!

×