Pytania i odpowiedzi w sprawie nowych środków

Nowe środki obowiązujące od 10.01.2021 od godz. 5:00 do 31.01.2021 do godz. 23:59

A. Poruszanie się po wyspie

 1. W jakich godzinach obowiązuje godzina policyjna?
  Godzina policyjna obowiązuje od 21:00 do 5:00 dnia następnego.
 2. Z jakich powodów dozwolone jest poruszanie się w godzinach policyjnych (od 21:00 do 5:00 dnia następnego)?
  Przemieszczanie się osób w godzinach ciszy nocnej jest dozwolone z następujących powodów:
  1. Do celów związanych z pracą do i z miejsca pracy za okazaniem formularza A, wypełnionego i podpisanego przez pracodawcę.
  2. W sprawach pilnych, np. do przychodni, szpitala, apteki lub lekarza weterynarii w nagłych przypadkach medycznych oraz na pogotowie ratunkowe dla osób
 3. Ile razy dziennie będą dozwolone podróże wyjątkowe?
  Wyjątkowa podróż będzie dozwolona dwa razy dziennie, wysyłając SMS-a pod numer 8998 w przypadkach, o których mowa w pytaniu 4. Osoby w wieku powyżej 65. lat mogą skorzystać z Formularza B podczas swoich wyjątkowych podróży.
  Wyjaśnia się, że w celu udania się do pracy i z pracy do pracy wysyłanie smsów nie jest wymagane, ale pracownik musi przedstawić Formularz A podpisany przez pracodawcę.
 4. W jakich przypadkach dozwolone są wyjątkowe podróże, wysyłając sms?
  Wyjątek dla ruchu przez wysłanie wiadomości SMS jest dozwolony w następujących przypadkach:
  • Absolutnie konieczne wizyty w służbach rządowych, usługach szeroko rozumianego sektora publicznego i samorządu lokalnego
  • Zakup lub dostawa podstawowych towarów / usług do i od firm / usług, których działalność nie została zawieszona, w tym na wynos i przejazd z restauracji (do 21:00).
  • Wizyta u lekarza / ośrodka medycznego lub w celu pobrania krwi lub wykonania badań laboratoryjnych na obecność COVID-19 (szybki test lub PCR) lub udania się do apteki lub na szczepienie w ośrodkach szczepień.
  • Wizyta banku, o ile transakcja elektroniczna nie jest możliwa
  • Zapewnianie pomocy krewnym i / lub współobywatelom
  • udawanie się na miejsce kultu religijnego w celu indywidualnej modlitwy lub na uroczystości takie jak pogrzeby, wesela, chrzciny (maksymalna liczba osób podczas ceremonii 10 osób).
  • Ćwiczenia fizyczne, pod warunkiem, że dwoje dorosłych nie przewyższa małoletnich dzieci i jest ograniczone do miejsc, do których dostęp jest dozwolony. Osoby mogą również przenieść się do innej prowincji, oprócz tej, w której zamieszkują na stałe (pierwsze miejsce zamieszkania), w celu uprawiania indywidualnych sportów morskich (pływanie i wędkarstwo), pod warunkiem, że nie przekracza to dwóch osób, z wyjątkiem małoletnich dzieci, którym towarzyszy rodzice. Wizyta może trwać przez rozsądny okres i nie przekracza trzech (3) godzin, a osoby muszą tego samego dnia powrócić do stałego miejsca zamieszkania, nie później niż o 21:00. Mieszkańcy prowincji, w których mają dostęp do kąpieli morskich, nie mogą udawać się do innej prowincji w celu pływania.
  • Ruch rodziców rozwiedzionych lub w separacji, niezbędny do bezproblemowej komunikacji i kontaktu między rodzicami a dziećmi. Osoby muszą przedstawić orzeczenie sądowe potwierdzające, że mają obowiązek opiekować się swoimi dziećmi w określone dni / godziny podróży.
  • Specjalistyczne zabiegi dla osób niepełnosprawnych lub z chorobami przewlekłymi wraz z osobą towarzyszącą.
  • Transport żołnierzy do i z obozu.
  • Transfer do i z lotnisk w Larnace i Pafos w celu przewozu osób, za okazaniem dowodu (biletu) potwierdzającego dzień i godzinę przylotu / wylotu.
  • Transport rolników i hodowców, pod warunkiem przedłożenia formularza hektarowego i dopłaty kapitałowej z KOAP lub w przypadku braku odpowiedniego zaświadczenia z Powiatowego Urzędu Rolniczego.
  • Transport osób do schronisk dla zwierząt w celu opieki nad zwierzętami, pod warunkiem przedstawienia zaświadczenia poświadczonego przez uznaną organizację ds. dobrostanu zwierząt, a także odpowiedniego dowodu zgłoszenia każdego przemieszczenia do służb weterynaryjnych.

   Wszystkie osoby przemieszczające się z któregokolwiek z powyższych powodów muszą mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport do celów identyfikacyjnych w przypadku kontroli przez właściwe organy.
 5. W jakich przypadkach wyjątkowe podróże są dozwolone bez wysyłania wiadomości SMS?
  Ruch bez wysyłania SMS-ów jest dozwolony:
  1. transfer osób niepełnosprawnych i osób ze spektrum autyzmu wraz z ich towarzyszem.
  2. spacer na potrzeby zwierzęcia (w promieniu 500 m od domu) i pod warunkiem, że nie będzie przekraczał dwóch osób, z wyjątkiem małoletnich dzieci z opieką przez ich rodziców.
  3. transport małoletnich do i od niemowląt, żłobków, przedszkoli, przedszkoli i szkół specjalnych.
 6. Ile osób może przewieźć prywatny pojazd i ilu pasażerów może przewozić MMM?
  Pojazdami prywatnymi mogą kierować członkowie tej samej rodziny (gospodarstwa domowego), w tym małoletnie dzieci rodziny, w zależności od pojemności pojazdu, bez stosowania maski. W przypadku transportu samochodowego osób z różnych gospodarstw domowych, dopuszcza się przewóz w pojeździe maksymalnie trzech (3) osób łącznie z kierowcą, przy koniecznym użyciu maski. W celach podróży do pracy z prywatnym pojazdem o pojemności większej niż pięć (5) osób do czterech (4) osób może jeździć, z koniecznym użyciem maski . W celach służbowych oraz w przypadku, gdy prywatny pojazd ma pojemność mniejszą niż pięć (5) osób, do trzech (3) osób może jeździć z koniecznym użyciem maski.
  Maksymalną liczbę osób w transporcie publicznym (autobusy, taksówki itp.) Określa obwieszczenie Ministerstwa Transportu.

CIĄG DALSZY >>>


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!