Pył, deszcz, burze i grad.

W dzisiejszym menu pogodowym z cała pewnością dużo będzie się dziać – obowiązuje alert pogodowy

Departament meteorologii ogłosił alert pogodowy – obowiązuje do godziny 18:00. Spodziewane są lokalne, bardzo intensywne burze.

Z całą pewnością dziś pogoda będzie naprawdę zmienna i nie jest to frazes. Praktycznie w każdym rejonie wyspy będzie inna pogoda.

Na wyspę ma wpływ ośrodek niskiego ciśnienia i niestabilne warunki pogodowe będą tymczasowo oddziaływać na ten obszar. Na niektórych obszarach widoczne jest duże zapylenie, które powinno do jutra zniknąć.

Dziś będzie pochmurnie, początkowo na zachodzie i północy spodziewane są miejscowe opady deszczu i pojedyncze burze, natomiast w pozostałych regionach spodziewane są lokalne opady deszczu. 


Podczas burzy możliwy jest także grad. 

Wiatr będzie słaby, 3 w skali Beauforta, który stopniowo będzie się zwiększał do umiarkowanego, w zakresie 3–4 w skali Beauforta. 

Morze jest wzburzone. 

Temperatura wzrośnie do około 25 stopni w głębi kraju i na zachodnim i północnym wybrzeżu, oraz około 26 stopni na pozostałych wybrzeżach i około 16 stopni w wyższych górach.

W nocy zachmurzenie znacznie się zwiększy – na wschodzie i północy spodziewane są burze. Temperatura spadnie do około 15 stopni w głębi kraju, około 18 stopni na południowym i wschodnim wybrzeżu, około 17 stopni na pozostałych wybrzeżach i około 10 stopni w wyższych górach.

Oto aktualna sytuacja pogodowa na podstawie radarów pogodowych:


W środę prawdopodobne są przelotne opady deszczu we wschodniej części wyspy, a później także w górach.

W czwartek początkowo pogoda będzie przeważnie słoneczna, natomiast po południu i wieczorem lokalnie zwiększone chmury spowodują przelotne opady deszczu, głównie na wyżynach i w zachodniej części wyspy. Podobna pogoda będzie w piątek.

Temperatura zmieni się znacząco w ciągu trzech dni i będzie oscylować powyżej średnich wartości klimatycznych.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading