Pseudousługi na Cyprze

Szukasz, szperasz i znajdujesz – najtańszy transfer z lotniska do hotelu…

Grupy zrzeszające Polaków na Cyprze są pełne tego typu ogłoszeń i pytań. Ktoś szuka samochodu na wynajem, ktoś transferu na lotnisko a jeszcze ktoś inny taniej wycieczki lub przewodnika.

No i zgłaszają się, polecają wzajemnie.

Na grupach zarządzanych przez naszą redakcję, polecenia są możliwe jedynie w przypadku osób i firm, które prowadzą legalną, oficjalną działalność – płacą podatki, mają ubezpieczenia swoich usług… Na innych grupach – hulaj dusza.

Najczęściej pojawia się słowo „priv” co oznacza nie mniej niż więcej jak informacje w wiadomości prywatnej lub skontaktuj się ze mną.

No i ludzie się kontaktują, a potem żałują…

Jedna z naszych czytelniczek postanowiła skorzystać z okazji i zapłacić 5€ mniej za transfer z lotniska. Co się okazało? W dniu przylotu na Cypr nikt na nia nie czekał, a numer telefonu nie odpowiadał…

Kolejny czytelnik „wykupił” wycieczkę po Cyprze z polskim przewodnikiem (skontaktował się właśnie na priv) – musiał obejść się smakiem bo wycieczka nigdy nie doszła do skutku.

Więcej „szczęścia” miała osoba jadąca z Limassol na lotnisko w Larnace. Jak nam powiedziała, po nią i jej czteroosobową rodzinę podjechał około 20. letni mały samochód w którego nie mogli się zmieścić. Wspólnie zdecydowano, że kierowca po prostu podrzuci ich i bagaże na przystanek i na miejsce dotrą autobusem.

Tego typu historii jest wiele. Niestety.

Pojawiają się informacje, że pomimo wpłacenia zaliczki apartament jest już zajęty a właściciele mogą jedynie zwrócić pieniądze… Dobre chociaż i to, ale współczujemy stresu i poszukiwania noclegów w ostatniej chwili już po przylocie na wyspę.

Jeżeli więc chcecie o coś zapytać i uzyskać pewną ofertę, dołączcie do którejś z naszych grup:

W każdej z grup wyznaczyliśmy ekspertów w danym temacie – oni naprawdę potrafią pomóc i znaleźć rozwiązanie najtrudniejszych problemów.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!