Przystanki w europejskim kraju…

Po raz kolejny organizacja turystyczna apeluje o zadbanie o przystanki autobusowe

Prezes zarządu PASIXE w Limassol, Christos Tsanos, krytykuje sytuację na przystankach autobusowych, szczególnie wzdłuż nadmorskiej drogi w Limassol, jako niedopuszczalną.

Chociaż przedsiębiorstwo transportu pasażerskiego w Limassol odnotowuje wzrost ruchu pasażerskiego, na większości przystanków autobusowych widoczne są zanieczyszczenia wizualne, wandalizm, graffiti, a nawet partyzanckie hasła.

Przystanki te od lat są zniszczone, brakuje im konserwacji, oświetlenia i znaków elektronicznych.

Sprawa ta od miesięcy niepokoi zarówno zarząd Cypryjskiego Stowarzyszenia Hotelarzy w Limassol, jak i zarząd Spółki Rozwoju i Promocji Turystyki w Limassol.

Ten ostatni w styczniu 2024 r. wystosował pismo do Ministra Transportu Alexisa Vafeadesa, w którym zwrócił się z prośbą o informacje dotyczące ustalonych harmonogramów wymiany przystanków autobusowych, podkreślając, że ich modernizacja przyczyni się do dalszego zwiększenia ruchu pasażerskiego w transporcie publicznym oraz poprawy komunikacji miejskiej i miejskiej. turystyczny wizerunek województwa.

Tymczasem Christos Tsanos, prezes PASIXE Limassol, krytykuje fakt, że choć podejmuje się ogromne wysiłki w celu zwiększenia ruchu turystycznego, niektóre kwestie pozostają w stagnacji od lat. Twierdzi, że obecny stan przystanków autobusowych, zwłaszcza w nadmorskiej części miasta, w niczym nie przypomina europejskiego kraju.

„Oczekujemy, że właściwe ministerstwo i Wydział Robót Publicznych niezwłocznie przystąpią do modernizacji przystanków autobusowych i wiat. Sceny, które codziennie widzimy na przystankach, są po prostu wstydliwe i powodują wstyd zarówno za miasto, jak i za naszą kulturę” – zauważył.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading