fbpx

Przyspieszone posiedzenie rządu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Eksperci sugerują wprowadzenie ogólnej blokady i wyjść z domu po wysłaniu sms’a

Minister Zdrowia i członkowie Naukowego Komitetu Doradczego ds. koronawirusa spotykają się dziś po południu w sposób nadzwyczajny, aby zdecydować, czy zostaną podjęte nowe środki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19 – nowe środki mogą zostać ogłoszone wcześniej niż wcześniej zapowiadano z powodu presji ze strony szpitali.

Według KYPE, podczas sesji, która odbędzie się o godz. 14:30 w formie wideokonferencji, zostaną przedstawione nowe propozycje rozwiązania pandemii w świetle dotychczasowego obrazu epidemiologicznego, przy czym rozważona zostanie możliwość przedłużenia restrykcji. w formie ogólnej blokady. Członkowie zespołu naukowego proponują rodzaj blokady ogólnej, która będzie obejmowała ograniczenie podróżowania, z ewentualnym wznowieniem sms-u. Spotkanie w Pałacu Prezydenckim, zaplanowano na jutro, na godzinę 11:00.

Offsite cytuje wypowiedź swojego źródła w KYPE:

Sytuacja w szpitalach jest nagląca i nie zmieni się w ciągu najbliższych dni, Wręcz przeciwnie, będzie trwała jeszcze kilka tygodni. Wiemy, co się dzieje i jak potoczą się sprawy w najbliższych dniach. Do 10 stycznia niewiele się zmieni. Nie ma powodu, by czekać dłużej z podjęciem decyzji.

Zdaniem Offsite wielu członków zespołu naukowego uważa przedłużenie środków za niekwestionowane, jednak nie są za całkowitą, podobną do tej ubiegłorocznej blokadą – zdaniem części ekspertów istnieją inne środki, które łącznie, jako całość mogą działać równie dobrze.  


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!