fbpx

Przypominamy: nadal obowiązuje Cyprus Flight Pass

Otrzymujemy wiele pytań związanych z przylotem na Cypr i obowiązkową rejestracją na platformie CyprusFlightPass. Bez znaczenia jest z jakiego kraju lecicie na Cypr musicie zarejestrować się na stronie internetowej i otrzymać przepustkę na wejście do samolotu lecącego na wyspę. O Cyprus Flight Pass można wnioskować nie wcześniej niż 24 godziny przed lotem!

https://cyprusflightpass.gov.cy/

Po określeniu terminu przylotu otrzymamy wstępne zezwolenie (lub jego brak) na przylot na Cypr:


Po otrzymaniu “zielonego” światła konieczne będzie stworzenie własnego konta na portalu, potwierdzenie adresu mail i, po zalogowaniu, przesłanie wniosku o wystawienie przepustki CyprusFlightPass.

Na pokład samolotu zostaną wpuszczenie jedynie Ci pasażerowie, którzy mają odpowiednie przepustki!

Bez okazania Cyprus Flight Pass prawdopodobnie nie zostaniecie wpuszczeni na pokład samolotu – liniom lotniczym, które na to zezwoliły grożą bardzo wysokie kary finansowe a Wam grzywna w wysokości 300€. Wszyscy pasażerowie przybywający na Cypr nie posiadający CyprusFlightPass, będą mieli jedynie dwie możliwości – będą mogli zapłacić grzywnę w wysokości 300€ i przejdą obowiązkowe testy na lotnisku (koszt 60€) lub nie zostaną wpuszczeni na terytorium Republiki Cypryjskiej i zostaną zawróceni do kraju przyjazdu.

Aktualna lista krajów znajduje się na https://cyprusflightpass.gov.cy/en/country-categories. Powstała także specjalna infolinia na której uzyskacie odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania: https://cypr24.eu/infolinia-cyprus-flight/


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!