fbpx

Przylecieli z UK – ΕΝΤΑΞΕΙ

Wsiedli do samolotu w Wielkiej Brytanii, lecieli do Pafos. Mąż, żona i ich maluszek…

Zgodnie z obowiązującymi procedurami wypełnili przed lotem Cyprus Flight Pass i jako obywatele Cypru mieli zrobić test po przylocie. W samolocie poinformowano ich, że test na lotnisku w Pafos będzie ich kosztował 60€. Nie mieli wyjścia, zgodzili się. W końcu trzeba wrócić do domu.

Po przylocie stanęli we właściwej kolejce. Jeden z pracowników lotniska zauważył, że ich małe dziecko płacze – stali 20 minut na słońcu w oczekiwaniu na test. W końcu machnął ręką i kazał nam opuścić lotnisko. Żadnych testów pomimo dużego napisu na Cyprus Flight Pass „Test po przyjeździe”. Myśleli, że zostaną przetestowani na następnym etapie, ale pozwolono im zabrać bagaże i wyjść z lotniska.

Tak swoją historię opisał jeden z podróżnych. Swój post na Facebooku zakończył:

Nie wiem, czy po prostu nie zawracali sobie głowy dużą ilością ludzi, czy po prostu prześlizgnęliśmy się przez szczeliny? Tak czy inaczej, siedziałem w Pafos z kebabem z kurczaka i zimnym piwem. Yiammas.

Pracownik lotniska w Pafos powiedział Cyprus Mail, że wszyscy pasażerowie przylatujący, którzy muszą zrobić obowiązkowe testy są kierowani do zewnętrznego obszaru lotniska, aby zarejestrować się, zapłacić i czekać na wykonanie testu, zanim będą mogli opuścić terminal.

Nikt nie ma prawa traktować nikogo wyjątkowo, a jeśli tak się stało, jest to dość dziwne, ponieważ nie można pominąć ścisłego procesu, który ma miejsce. Nawet gdyby pasażerów wyprowadzono ze słońca, aby pokazać im cień, urzędnicy wewnątrz budynku zobaczyliby, że nie mają testu, i skierowaliby ich z powrotem na zewnątrz – powiedział jeden z pracowników

Cyprus Mail poinformowało porty lotnicze Hermes, operatora dwóch portów lotniczych na wyspach, w środę rano o widocznym naruszeniu protokołu, w wyniku którego rodzina nie została poddana testom.

Jest to niemożliwe, ponieważ wszystkie przyloty są traktowane skrupulatnie, jednak zbadamy to. Coś tu nie jest jasne i dowiemy się, co się stało. Powinni byli nalegać na wykonanie testu – powiedziała rzeczniczka.

Jednocześnie administratorzy strony zamieścili komunikat, który próbuje tłumaczyć zachowanie pracowników lotniska:

Młoda rodzina była izolowana od marca, ponieważ kobieta urodziła wcześniaka i utknęła w Wielkiej Brytanii […] Młody człowiek wyszedł niedawno ze szpitala, jest teraz z powrotem w izolacji. 

Niestety, niektórzy mają “specjalne” podejście ΕΝΤΑΞΕΙ do znajomych czy osób z małymi dziećmi. Szkoda jednak, że nikt nie pomyślał o bezpieczeństwie publicznym i o tym, że młodzi ludzie będą mogli po prostu swobodnie poruszać się po Cyprze i zarażać innych.

Z drugiej strony jednak wyniki testów przychodzą po kilkudziesięciu godzinach a testowani pasażerowie muszą jakoś dostać się do domów… Wtedy też mogą zarażać.

ΕΝΤΑΞΕΙ.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!