fbpx

Przykre skutki sobotniej burzy (zdjęcia)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Sobotnia burza spowodowała wiele zniczczeń. Badaniem szkód zajmują się urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Według Rzecznika Ministerstwa, burze i silny wiatr powyrywały drzewa, spowodowały uszkodzenia i przerwy w dostawie prądu, a najbardziej dotknięty wydaje się na chwilę obecną obszar Faros w Pervolia (Larnaka).

W Pervolii odnotowano ogromne szkody w E-Hotel oraz pobliskim kompleksie domów letniskowych. “Na szczęście większość zniszczonych nieruchomości była pusta, ponieważ są to domy wakacyjne”, powiedziała Vasileia Tzemma, urzędniczka okręgu Larnaka.

E-Hotel poniósł duże szkody, wiatr i przemieszczające się meble wybiły szyby w jadalni i lobby, na piętrach okna wypadły z futryn. W hotelu  nie było gości, ponieważ był zamknięty na sezon z powodu pandemii.

Do oceny szkód zostały powołane grupy zadaniowe z Zarządu Okręgu Larnaka, Zarządu Portu i Wydziału Robót Publicznych, które sporządzą raport, który zostanie przekazany Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Radzie Ministrów, które zadecydują o następnych krokach.

Burmistrz Pervolii, Costas Tingis, powiedział, że domy w rejonie Faros zostały zniszczone przez rozbite okna, uszkodzone dachówki i przewrócone podgrzewacze wody, a dwie ozdobne łodzie rybackie należące do Rady Gminy zostały zniszczone. 

Sama latarnia morska, punkt orientacyjny w okolicy, straciła dach – dodał.
To się nigdy wcześniej nie zdarzyło w naszym regionie. Ludzie się bali, ale na szczęście nie ponieśliśmy żadnych ofiar ” – powiedział.

Tignis podziękował oficerowi dystryktu Larnaka Odysseasowi Hadjistefanou, policji, straży pożarnej i EAC za szybką reakcję na kryzys.

Wzywa się społeczeństwo do zgłaszania wszelkich szkód lokalnym gminom, aby można było je zbadać w odpowiednim czasie.


Zdjęcia: Katarzyna Sokołowska


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

Zmiany w kwarantannie

Od najbliższego poniedziałku wchodzą w życie zmiany dotyczące kwarantanny bliskich kontaktów Cypryjski rząd zdecydował się na skrócenie okresu samoizolacji z 14. do 10. dni dla