Przycisk SOS dla osób starszych

Ruszyły prace nad bransoletką SOS dla osób starszych

Trwają spotkania w sprawie potencjalnego wprowadzenia „czerwonych guzików” na bransoletkach dla osób starszych. Ideą „czerwonych przycisków” jest umożliwienie osobom starszym ich naciśnięcia, gdy potrzebują pomocy w nagłych wypadkach.

Wiceminister opieki społecznej Marilena Evangelou dodała, że ​​jest w stałym kontakcie z Obserwatorium Trzeciego Wieku, które, jak powiedziała, „przestudiowało dobre praktyki z Izraela, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Niemiec i innych krajów, w których zaobserwowano mniej pozytywnych opinii”. Mając to na uwadze, stwierdziła, że ​​ocena programu jest prawie ukończona, a wszelkie decyzje w tej sprawie zostaną wkrótce ogłoszone.

W zeszłym tygodniu rząd spotkał się z krytyką w sprawie czerwonych guzików ze strony przewodniczącego komisji pracy Izby Reprezentantów, Andreasa Kafkaliasa .

Kafkalias powiedział, że sprawa „jest w toku od 2019 r.” w związku z odpowiednią decyzją rządu, ale w ciągu ostatnich pięciu lat żaden z dwóch urzędujących rządów nie przekazał komisji żadnych aktualnych informacji na temat statusu planu.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading