fbpx

Przychodnie będą szczepić osoby 30+

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo zdrowia poinformowało w czwartek, że każda osoba powyżej 30 roku życia może otrzymać szczepionkę AstraZeneca od swojego osobistego lekarza bez konieczności rejestracji na portalu szczepień.

Osoby, które chcą któregokolwiek z innych zastrzyków, muszą nadal postępować zgodnie z zasadami dla grup wiekowych.

Lekarze indywidualni zażądają od ministerstwa zdrowia niezbędnej ilości szczepionki AstraZeneca i będą odpowiedzialni za podanie szczepionki swoim pacjentom.

Jak poinformowało ministerstwo, równolegle z prowadzeniem ośrodków szczepień „w celu przyspieszenia procesu szczepień” i uzyskania odporności stadnej będą wykonywane równolegle szczepienia wykonywane przez lekarzy pierwszego kontaktu.


Do tej metody dostawy wybrano szczepionkę AstraZeneca „ze względu na warunki przechowywania i transportu” – dodało ministerstwo. 


Do tej pory na Cyprze podano 224352 dawki szczepionki, w tym 58794 osób, którym podano obie dawki szczepionki przeciw koronawirusowi.

Cypr podaje produkty Pfizer, AstraZeneca, Moderna i o w ciągu najbliższych dni rozpocznie podawanie szczepionki Johnson & Johnson.

Niestety, w chwili obecnej nie są znane żadne szczegóły od kiedy lekarze będą mogli szczepić.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!