Przewozili zmarłych zwykłą furgonetką!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez posła z Limassol zdecydowano o przewiezieniu zwłok z Limassol do Nikozji, ponieważ w Limassol nie było odpowiedniej osoby która mogłaby pobrać próbki do analiz. Następnie zwłoki przewieziono z powrotem do kostnicy w Limassol. Wykonano trzy takie kursy. Jak informuje poseł, zwłoki przewozili w ten właśnie sposób funkcjonariusze policji.

Sprawę ujawnił poseł G. Papadopoulos i zażądał natychmiastowych wyjaśnień.

Transport zmarłych odbywał się zwykłą, nie nadającą się do tego celu furgonetką, w temperaturze zewnętrznej powyżej 40°C. Miejsce umieszczenia zmarłych nie miało żadnego izolacji z przestrzenią kierowcy i pasażera. Funkcjonariusze starali się odizolować od zmarłych umieszczając pomiędzy częścią transportową i pasażerską foliowe torby.

W rozmowie z Offsite, Papadopoulos opisał jako niedopuszczalne wszystko co się wydarzyło. Poseł wspomniał również, że transportowe zwłok należy wykonywać w odpowiednich warunkach sanitarnych. Zapowiedział także interpelację w celu wyjaśnienia dlaczego w Limassol nie ma odpowiednich pracowników do pobierania próbek. 

Offsite zapowiada kolejne informacje w tej sprawie – czekamy na nie z niecierpliwością.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!