fbpx

Pomysł na prezent: Przewodniki Lonely Planet

Lonely Planet – wydawnictwo, zajmujące się przede wszystkim edycją przewodników turystycznych. Było jedną z pierwszych oficyn wydawniczych specjalizujących się w wydawaniu przewodników dla turystów o ograniczonych zasobach finansowych, w tym ludzi młodych i studentów.

Lonely Planet wydaje przewodniki dla specyficznej grupy miłośników podróży. Takich co lubią to robić na własną rękę, trapersko i od biur podróży trzymają się z daleka.  Niewiele tam obrazków i zdjęć, nie za dużo opisów, tylko suche informacje praktyczne – i oto właśnie chodzi.

Zobacz przewodniki na temat Cypru tutaj>>>

Turysta jadący z biurem podróży ma wszystko zapewnione. Jest pilot, przewodnicy, plan wyjazdu. Dlatego zazwyczaj uzna wydawnictwa Lonely Planet za beznadziejne.  Do niczego mu się nie przydadzą. On potrzebuje zdjęć, kolorowych map, kontekstu historycznego, bardziej opisowych informacji, mniej praktycznych.

Turysta jadący na własną rękę, który wszystko sam sobie organizuje przede wszystkim potrzebuje informacji użytecznych: gdzie, jak i za ile. I to do niego skierowane są przewodniki Lonely Planet, do nabycia zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej (PDF).  Historia wydawnictwa sięga 1972 roku i wyspecjalizowała się w przewodnikach dla „plecakowców” – ludzi którzy chcą zobaczyć świat za stosunkowo niewielkie pieniądze a ich charakterystycznym „rekwizytem” jest duży plecak.

Zobacz przewodniki na temat Cypru tutaj>>>

Należy pamiętać, że każde zamówienie o wartości powyżej 35€ jest dostarczane bezpłatnie w każde miejsce w Europie.
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!