fbpx

Przepisy zmieniają się non stop – 78 zachorowań na wyspie

Nowy dekret z Ministerstwa Pracy i Ministerstwa Zdrowia, a także służby zdrowia władz lokalnych i będą szerzyć służbę publiczną, jako niezbędne usługi. Personel został poproszony o powrót do pracy.

Na dziś – 78 (w tym 3 w bazach brytyjskich i 20 na północy) potwierdzonych przypadków. Duża część wyspy jest skutecznie zamknięta, a ludzie zmuszeni są zostać w domu.

Dekret z 16 marca rozszerza personel uznany za niezbędny. W tej grupie mamy:

  • Ministerstwo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz wszystkie powiązane z nim departamenty
  • Ministerstwo Zdrowia, w tym wszystkie jego departamenty i jednostki, a także państwowa organizacja usług zdrowotnych (Okipi) i Organizacja Ubezpieczeń Zdrowotnych
  • Usługi zdrowotne władz lokalnych i szerszego sektora publicznego

Pracownicy należący do kategorii grup szczególnie narażonych zostaną wykorzystani do innych obowiązków, aby ich zdrowie nie było zagrożone. Ci, którzy chcą powstrzymać się od pracy, mogą poprosić o zwolnienie chorobowe.

Dekret odwołał zawieszenie działalności warsztatów samochodowych, ale zabrania mycia wnętrza samochodów na myjniach samochodowych i stacjach benzynowych do 13 kwietnia.

Ponadto dekret zwalnia hotele, w których przebywają pracownicy mają tam swoje mieszkania. Mogą one pozostać otwarte jedynie w tym celu.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!