Przepełnione więzienie

Posłowie zajęli się problemem przepełnionego cypryjskiego więzienia – osadzonych jest prawie dwa razy więcej osób niż miejsc

Parlamentarzyście zostali poinformowani, że więzienia centralne są w dużej mierze przepełnione, często z czterema więźniami stłoczonymi w jednej celi. Chociaż obiekt może pomieścić jedynie około 620 więźniów, obecnie w centralnych więzieniach Nikozji przetrzymywanych jest 1000 więźniów.

Komisja Praw Człowieka Izby Reprezentantów wraz z innymi parlamentarzystami udała się na miejsce, aby na własne oczy przekonać się, z jakimi problemami borykają się więzienia.

Obecnie w placówce zatrudniony jest tylko jeden psychiatra, który obsługuje 1000 osadzonych , a ponadto brakuje psychologów – stwierdzili parlamentarzyści.

Posłowie jednomyślnie potępili przeludnienie w zakładach karnych, określając je jako poważny problem i przestrzegli, że umieszczenie czterech więźniów w celi stwarza tylko więcej problemów.

Kiedy ktoś zostaje uwięziony, nie oznacza to, że pozbawiamy go praw człowieka, prawa do istnienia i prawa do godnych warunków życia” – powiedziała przewodnicząca komisji i posłanka z Akel Irene Charalambides.
Na chwilę obecną potrzeby więźniów nie są zaspokajane przy pomocy personelu medycznego dostępnego w ramach państwowej służby zdrowia (Okypy). Ani na poziomie psychiatrów, ani pielęgniarek

Szef więzień Ioannis Kapnoullas powiedział, że prace nad zwiększeniem pojemności więzień idą zgodnie z planem i w odpowiednim czasie. Potwierdził także ustalenia posłów, że brakuje personelu medycznego. Jego zdaniem potrzebny jest przynajmniej jeden lekarz i duża liczba pielęgniarek.

Jeśli chodzi o projekty mające na celu odciążenie więzień, Kapnoullas powiedział, że ośrodek oferujący więźniom wsparcie w zakresie zatrudnienia i integracji został już przekształcony w więzienie otwarte.
Obecnie trwają prace nad przekształceniem go w więzienie zamknięte gdzie w pierwszym etapie zapewnionych zostanie 240 miejsc. W ramach drugiego etapu, które powstanie w nowym skrzydle, zapewnionych zostanie kolejnych 350 miejsc.

Zdaniem posłów problemem jest także fakt, że w więzieniu dostępny jest sygnał telefonii komórkowej – nikt nie potrafi sobie z tą sprawą skutecznie poradzić.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!