Przenoszą fotoradary z Nikozji do Limassol

Zdecydowano o przeniesieniu zamontowanych już w Nikozji fotoradarów do Limassol

Dwie kamery ze stałych punktów w Nikozji zostają usunięte i przeniesione do Limassol, aby zakryć luki powstałe w wyniku decyzji o zainstalowaniu dwóch systemów na skrzyżowaniu, na którym w Limassol doszło do wypadku śmiertelnego w nowy rok. Przypomnijmy, że zginęły wtedy cztery osoby.

Ze względu na konieczność natychmiastowego montażu kamer, wykorzystane zostaną te, które mają zostać zainstalowane na skrzyżowaniu alei Spyros Kyprianou i Agia Fylaxeos w Limassol. Na tym skrzyżowaniu, zgodnie z planem, zostaną zainstalowane trzy kamery.

Aby zapełnić powstałą lukę, zdecydowano się usunąć dwie kamery , które są obecnie zainstalowane i działają w Nikozji. 

Jak informuje „Philenews” policja uznała, że te kamery nie przyczyniają się najbardziej do celu, w jakim zostały zainstalowane, czyli bezpieczeństwa drogowego, dlatego zdecydowano o ich usunięciu i przeniesieniu do Limassol.

To kamera zlokalizowana na skrzyżowaniu Alei Makariou z Aleją Griva Digeni i Spyrou Kyprianou w Nikozji. Kamera ta rejestruje wykroczenia kierowców, którzy wjeżdżają na ulicę Makariou w miejscu, w którym obecnie obowiązuje zakaz przejazdu pojazdów i dozwolone są jedynie autobusy, taksówki i pojazdy zaopatrzenia. W praktyce kamera ta nie spełnia swojego zadania polegającego na kontrolowaniu kierowców, gdyż faktycznie prywatne pojazdy nie wjeżdżają już do tej części Makarios.

Druga kamera, która zostanie przeniesiona, znajduje się przy światłach Alei Strovolos i ulicy Machira. W tym miejscu znajdują się także trzy kamery, dwie kontrolujące prędkość na alei oraz jedna, która sprawdza kierowców zamierzających skręcić w lewo lub w prawo. Jak się okazało w praktyce, liczba kierowców korzystających ze skrętu jest niewielka, dlatego nie wpływa to na bezpieczeństwo ruchu drogowego.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading