Przekręty w rejestracji do emigracyjnego

Rejestracja online do „emigracyjnego” została wstrzymana a wszystkie spotkania odwołane.

Od dłuższego już czasu, na różnych forach internetowych, skarżono się, że dostęp do urzędu emigracyjnego w celu wyrobienia Yellow Slipa jest praktycznie niemożliwy z powodu braku terminów wizyt. Podobne informacje napływały także do naszej redakcji.

Jak informowali jednak nasi czytelnicy jedyną możliwością rezerwacji spotkania było skorzystanie z usług agencji lub prawników. Niestety wiązało się to bezpośrednio z poniesieniem dodatkowych kosztów w wysokości 100-200€.

Informacje naszych czytelników potwierdziło dziennikarskie śledztwo przeprowadzone przez Cyprus Mail. Dziennikarze udowodnili, że pośrednicy hurtowo blokują dostępne terminy tylko po to a by móc je następnie odsprzedać.

Na informacje Cyprus Mail natychmiast zareagował minister spraw wewnętrznych, który zdecydował o natychmiastowym wyłączeniu portalu oraz anulowaniu wszystkich zaplanowanych wizyt.

Opublikowano specjalny dokument w tej sprawie, w którym podano konkretne adresy mailowe oraz numery telefonów gdzie będzie można zarezerwować nowy termin spotkania – dokument publikujemy w oryginale tutaj.

W chwili obecnej nie wiadomo jak długo potrwa okres oczekiwania na spotkanie, nie jest także jasne czy uda się komuś pod wskazane numery dodzwonić.

Pewne jest jedno – wymagana będzie cierpliwość…

Pamiętajcie jednak, że zawsze możecie się zwrócić do prawnika lub agencji pośrednictwa w tej sprawie. Wtedy jednak zamiast kilkunastu euro za dokument zapłacicie prawdopodobnie kilkaset.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading