Przekręt jak w Sztosie

Kojarzycie przekręt ze „Sztosu”? Ten z pieniędzmi owiniętymi gumką? Kiedyś tak oszukiwano w Polsce – czas na Cypr…

Chyba każdy oglądał film Olafa Lubaszenki pt. „Sztos”. To właśnie w nim Eryk (grany przez Jana Nowickiego) pokazywał „Synkowi” (Cezary Pazura) w jaki sposób zarabia się na nielegalnie wymieniających waluty.

Oto fragment:


Właśnie w ten sposób okradziono przynajmniej dwie osoby – jak na razie dwie zgłosiły się na policję.

W pierwszym przypadku (24/8) w sklepie w dystrykcie Famagusta podejrzany poprosił pracownika sklepu o zamianę kwoty 5500 dolarów na euro, wręczając mu paczkę pieniędzy, która składała się z  54  banknotów 100$ i dwóch  50$. W pewnym momencie podczas przeliczania pieniędzy podejrzany poprosił pracownika o zwrot pieniędzy w celu ponownego sprawdzenia, ten to zrobił i przyjął ponownie gotówkę.

Po zakończeniu transakcji poszkodowany udał się następnie do banku, aby zmienić dolary na euro, gdzie stwierdził, że jest w posiadaniu  54  banknotów jednodolarowych i dwóch  banknotów 50$  (łącznie  154$  zamiast  5500$).

Tego samego dnia podejrzany poprosił pracownika sklepu w Limassol o zamianę kwoty  10000$  na euro, wręczając mu pakiet pieniędzy z  99 sztukami stu dolarówek i dwoma banknotami o nominale 50$. Sytuacja się powtórzyła – klient poprosił o zwrot w celu ponownego przeliczenia a następnie pakiet zwrócił.

Po zakończeniu transakcji, pracownik sklepu ponownie sprawdził otrzymane pieniądze – w pakiecie pieniędzy znajdowało się 98 banknotów jednodolarowych i dwa o nominale 50$ – łącznie 198$  dolarów zamiast  10000$.

Tylko jednego dnia, prawdopodobnie jedna i ta sama osoba (lub grupa) zarobiła ponad 14 tysięcy euro.

A mieli zarobić sklepikarze…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading