fbpx

Przed przylotem na Cypr – wypełnij formularz

Dziś zostało uruchomione lotnisko w Larnace, od 21. czerwca uruchomione zostanie także lotnisko w Pafos.

Teoretycznie właśnie od dziś można na Cypr przylecieć także z Polski. Napisaliśmy teoretycznie, gdyż w Polsce nadal obowiązuje zakaz lotów międzynarodowych a linie lotnicze realizujące bezpośrednie połączenia z naszego kraju zapowiedziały ich wznowienie dopiero 1. lipca. Oczywiście wszystko może się zmienić…

W przypadku lotów z Polski, która została zakwalifikowana do grupy B, obowiązuje obowiązek przedstawienia zaświadczenia zdrowotnego, w którym napisano, że nie jesteśmy zakażeni COVID-19. Zgodnie z zapowiedzią, cypryjski rząd uruchomił specjalną stronę internetową na której należy uzyskać CyprusFlightPass. O przepustkę powinniście się starać nie wcześniej niż na 3 dni przed planowaną podróżą na Cypr.

Aby otrzymać przepustkę należy wejść na stronę:

https://cyprusflightpass.gov.cy/

Po określeniu terminu przylotu otrzymamy wstępne zezwolenie (lub jego brak) na przylot na Cypr:

Po otrzymaniu “zielonego” światła konieczne będzie stworzenie własnego konta na portalu, potwierdzenie adresu mail i, po zalogowaniu, przesłanie wniosku o wystawienie przepustki CyprusFlightPass.

Na pokład samolotu zostaną wpuszczenie jedynie Ci pasażerowie, którzy mają odpowiednie przepustki!

W przypadku osób, które mieszkają na stałe na Cyprze, istnieje możliwość aby test został wykonany na lotnisku po przylocie – wtedy należy zaznaczyć odpowiednią opcję w wysyłanym formularzu.

Pamiętajcie o dokładnym i szczegółowym wypełnianiu formularza – to na jego podstawie otrzymacie ważną przepustkę wystawioną elektronicznie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!