fbpx

Przed nami batalia o zmiany w budżecie

Rząd złożył do parlamentu cypryjskiego wniosek o zmiany w budżecie na 2021 rok – chce dodatkowych 250 mln euro na walkę z koronawirusem

Rząd ogłosił już programy wsparcia, które będą obowiązywać do końca czerwca, nie ma ich jednak jeszcze w budżecie państwa. Dopiero w poniedziałek złożono wniosek o dodatkowy budżet w wysokości 250 mln euro, który ma być przeznaczony na walkę z koronawirusem, w tym wsparcie dla przedsiębiorstw i sektora opieki zdrowotnej.


Przypomnijmy, że z powodu zawirowań w cypryjskim parlamencie, nastąpiło znaczne opóźnienie w wypłacie zasiłków specjalnych.


Minister pracy Zeta Emilianidou powiedziała, że ​​140 milionów euro, które ma wypłacić jej ministerstwo, dotyczy programów wsparcia dla pracowników do końca czerwca.

W planach zmiany budżetu ustalono 60 milionów euro na wydatki na testy na koronawirusa, szczepienia i egzekwowanie protokołów zdrowotnych, kolejne 50 mln euro pozostaje w rezerwie na wydatki nadzwyczajne.

Minister zdrowia Constantinos Ioannou powiedział, że w ciągu ostatniego tygodnia przeprowadzono około 350000 PCR i szybkich testów – nazywając testy masowe głównym filarem polityki łagodzenia ograniczeń. Christina Yiannaki, stała sekretarz w ministerstwie zdrowia, powiedziała, że ​​jak dotąd rząd wydał 19 milionów euro na PCR i szybkie testy.

Mamy nadzieję, że budżet zostanie przyjęty w miarę szybko i zasiłki będą wypłacane na bieżąco. Należy pamiętać, że zbliżają się wybory parlamentarne i każda partia będzie próbowała “ugrać” jak najwięcej dla siebie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!