Prywatny śmietnik w Κυπερουντα

Czas coś z tym zrobić

Jeden z cypryjskich portali internetowych zwrócił uwagę na śmietnik – złomowisko w malowniczo położonej wsi Kyperounda położonej na granicy dystryktu Limassol i Nikozji. Na jednej z działek położonej pomiędzy lasem znajduje się istny zbiór starych urządzeń, samochodów i innych metalowych przedmiotów. Redakcja portalu elemesos.com interweniowała na prośbę mieszkańców u ekologów prawie rok temu – przeprowadzona wizja lokalna w zeszłym tygodniu ujawniła, że nic się nie zmieniło. Mieszkańcy zauważyli nawet, że śmieci przybywa.

Odpowiedzialna za dbanie o środowisko naturalne agencja poinformowała, że interweniowała u właściciela terenu, który jest mieszkańcem Limassol. Interwencja polegała na wysłaniu pisma, w którym żądano sprzątnięcia terenu. Niestety pismo pozostało bez odpowiedzi.

Tak naprawdę nikt nic nie może zrobić – teren jest prywatny. Władze okręgu zaapelowały do właściciela terenu o jego uprzątnięcie. On jednak stwierdził wyraźnie, że zgromadzony złom służy mu do działalności artystycznej a jego przeniesienie jest możliwe, ale wymaga czasu. Gmina żąda aby złom został wywieziony najpóźniej do końca maja.

Artysta zbiera złom już od ponad dziesięciu lat i tak naprawdę nikt nic nie może zrobić – teren jest jego i ma prawo z nim robić co chce. Szkoda tylko, że cierpią mieszkańcy i potencjalni turyści…

 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!