Prywatne, państwowe plaże na Cyprze

Dziesięć hoteli wykorzystuje tereny państwowe przed swoimi jednostkami jako plaże i chociaż plaże są uważane za bezpłatne dla kąpiących się i ogółu społeczeństwa, w niektórych miejscach wydaje się, że w rzeczywistości są one własnością hotelarzy.

Dziewięć z dziesięciu plaż znajduje się w Limassol, a niektóre hotele, które korzystają z tych plaż, są uważane za jedne z najlepszych. Wydaje się, że hotelarze z Limassol byli faworyzowani w stosunku do swoich kolegów z innych nadmorskich miast, ponieważ poza Pafos, gdzie znajduje się dziesiąty hotel o „specjalnym statusie”, w innych miastach, a mianowicie w Larnace i Famaguście, nie ma hoteli, które traktują plaże jako „swoje”. Należy zauważyć, że w ostatnich latach wiele nadmorskich władz lokalnych ogłasza przetargi, a ktokolwiek oferuje więcej pieniędzy, przejmuje zarządzanie plażami. 


Hotele korzystające z plaż to: w Limassol plaże eksploatowane są przez hotele „Parklane”, „Grand Resort”, „Elias Beach Hotel”, „Amathus”, „Poseidonia”, „Atlantica Bay”, „Mediterranean”, „Four Seasons” i „St. Rafael”, w Pafos natomiast jest to „Olympic Lagoon”.


Zgodnie z cypryjskim prawem, hotele jedynie zarządzają plażami a nie są ich właścicielami.

Pracownicy niektórych hoteli informują czasami, że „plaża należy do hotelu” co nie jest zgodne z prawdą. Hotel ma jedynie wyłączność na ustawianie na plaży płatnych leżaków czy parasoli, plaża nadal pozostaje plażą publiczną i dostępną dla wszystkich. Podkreślmy to jeszcze raz – wszystkie plaże na Cyprze są bezpłatne i ogólnodostępne.

Jeżeli pracownik jakiegokolwiek z hoteli wzywałby Was do opuszczenia plaży lub też żądałby opłaty za korzystanie z niej – możecie śmiało odmówić i nawet wezwać policję. Hotele mają prawo pobierać opłaty jedynie za wynajem urządzeń znajdujących się na plażach.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!