fbpx

Prywatne, państwowe plaże na Cyprze

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dziesięć hoteli wykorzystuje tereny państwowe przed swoimi jednostkami jako plaże i chociaż plaże są uważane za bezpłatne dla kąpiących się i ogółu społeczeństwa, w niektórych miejscach wydaje się, że w rzeczywistości są one własnością hotelarzy.

Dziewięć z dziesięciu plaż znajduje się w Limassol, a niektóre hotele, które korzystają z tych plaż, są uważane za jedne z najlepszych. Wydaje się, że hotelarze z Limassol byli faworyzowani w stosunku do swoich kolegów z innych nadmorskich miast, ponieważ poza Pafos, gdzie znajduje się dziesiąty hotel o „specjalnym statusie”, w innych miastach, a mianowicie w Larnace i Famaguście, nie ma hoteli, które traktują plaże jako „swoje”. Należy zauważyć, że w ostatnich latach wiele nadmorskich władz lokalnych ogłasza przetargi, a ktokolwiek oferuje więcej pieniędzy, przejmuje zarządzanie plażami. 


Hotele korzystające z plaż to: w Limassol plaże eksploatowane są przez hotele „Parklane”, „Grand Resort”, „Elias Beach Hotel”, „Amathus”, „Poseidonia”, „Atlantica Bay”, „Mediterranean”, „Four Seasons” i „St. Rafael”, w Pafos natomiast jest to „Olympic Lagoon”.


Zgodnie z cypryjskim prawem, hotele jedynie zarządzają plażami a nie są ich właścicielami.

Pracownicy niektórych hoteli informują czasami, że “plaża należy do hotelu” co nie jest zgodne z prawdą. Hotel ma jedynie wyłączność na ustawianie na plaży płatnych leżaków czy parasoli, plaża nadal pozostaje plażą publiczną i dostępną dla wszystkich. Podkreślmy to jeszcze raz – wszystkie plaże na Cyprze są bezpłatne i ogólnodostępne.

Jeżeli pracownik jakiegokolwiek z hoteli wzywałby Was do opuszczenia plaży lub też żądałby opłaty za korzystanie z niej – możecie śmiało odmówić i nawet wezwać policję. Hotele mają prawo pobierać opłaty jedynie za wynajem urządzeń znajdujących się na plażach.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!