fbpx

Protesty w Nikozji – zniszczenia w Sigma TV (filmy)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Tysiące ludzi zgromadziło się w niedzielę przed pałacem prezydenckim w Nikozji, aby zaprotestować przeciwko powszechnemu wprowadzeniu SafePass.

Protest został zorganizowany za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na filmach opublikowanych w Internecie można było zobaczyć silną obecność policji – funkcjonariusze nie interweniowali.

Demonstranci wezwali do natychmiastowego zniesienia SafePass, kontynuacji bezpłatnych szybkich testów, chcą także deklaracji prezydenta, że ​​szczepienia nie będą obowiązkowe, zakończenia separacji ludzi na szczepionych i nieszczepionych, zakończenia „zastraszania, szantażu i gróźb zwolnienia wobec pracowników sektora publicznego i prywatnego, ponieważ odmawiają dostać cios”. Protestujący wzywają również do „natychmiastowego zniesienia dekretów nielegalnych i niekonstytucyjnych”.

Protestujący udali się pod pałac prezydencki gdzie kamieniami obrzucili pilnujących obiektu funkcjonariuszy.

Po proteście, część osób udała się pod siedzibę telewizji Sigma i siłą wdarła się do środka niszcząc i podpalając wszystko na swojej drodze. W Sigma TV prowadzony był w tym czasie program na żywo, oto reakcja prezentera:

Nestoras Vassilios, został poinformowany przez realizatora o panującej sytuacji.  Prezenter opisał sytuację i z anteny zaapelował do policji o pomoc. 

Jeśli policja nas słucha, niech coś zrobi! Niszczą nasze samochody, słyszę krzyki moich kolegów w słuchawce, nie wiem, co jeszcze powiedzieć – powiedział zszokowany.  
Wejście telewizji płonie – ludzie są w środku i niszczą nasze samochody, rzucają kamieniami, wybijają szyby, panuje chaos – opisał. 

Po kilkunastu minutach wyemitowano materiał:

W poście na swoim koncie na Twitterze prezydent napisał że „państwo będzie ściśle reagować na tych, którzy ignorują przepisy. „Nasze zdrowie, bezpieczeństwo naszych obywateli i nasza demokracja nie zostaną pozostawione w rękach nieodpowiedzialnych obywateli”.

W wydanym pisemnym oświadczeniu prezydent napisał, że bezprecedensowe incydenty dzisiejszego wieczoru pod Pałacem Prezydenckim, zakończone niepotrzebnym i niebezpiecznym atakiem na grupę „Sigma”, są ciosem w demokrację i rządy prawa. Życie było zagrożone, a mienie zniszczone. Przede wszystkim jednak elementy marginalne uważały, że będą szantażować naszą Republikę.

Państwo nie będzie straszone ani szantażowane przez nikogo, nie mówiąc już o jednostkach, które powołując się na irracjonalne teorie spiskowe, próbują wprowadzić kraj w średniowiecze.
Państwo skoordynowane będzie odpowiadać ściśle tym, którzy ignorują prawa. 
Zdrowie, bezpieczeństwo obywateli i nasza Demokracja nie zostaną pozostawione w rękach wściekłych i nieodpowiedzialnych obywateli.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!