fbpx

Protest restauratorów w Pafos. Kawiarnie i restauracje zamknięte przez dwa dni.

Kawiarnie, restauracje i inne firmy rekreacyjne w Pafos oświadczyły, że pozostaną zamknięte w poniedziałek i wtorek w proteście przeciwko niedawnym nalotom policyjnym w kilku lokalach.

Oddział stowarzyszenia właścicieli restauracji i lokali rozrywkowych w Pafos (Pasika) powiedział, że ich członkowie w obszarze turystycznym miasta, centrum handlowym oraz w okolicy Ayios Antonios pozostaną zamknięte w poniedziałek i wtorek po tym, jak kilku ich kolegów zostało ukaranych przez policję w ostatnich dniach w ramach kontroli zgodności środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


„Powodem podjęcia tej poważnej decyzji są spory co do tego, jak protokół jest interpretowany przez niektórych funkcjonariuszy – ponieważ mandaty i bardzo wysokie kary uniemożliwiają prowadzenie działalności gospodarczej.”

Planowane jest spotkanie z szefem policji w Pafos, Nicosem Pentarasem, w celu omówienia sprawy.

Ministerstwo Zdrowia definiuje “przestrzeń zewnętrzną” jako każdą przestrzeń, która ma właściwy i wystarczający przepływ powietrza. Wystarczający przepływ powietrza istnieje w przestrzeni, która jeśli dostępne boki lub ich część (co najmniej dwie) są otwarte i w sposób, który nie przypomina obszaru zamkniętego.

Funkcjonariusze zdają się nie znać tych definicji.

Policja poinformowała w niedzielę, że czterech właścicieli barów zostanie postawionych przed sądem w Pafos za serię naruszeń, podczas gdy cztery kolejne firmy w tej samej dzielnicy (trzy bary i jedna restauracja) zostały już ukarane za nieprzestrzeganie środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa .

W poniedziałek rano policja poinformowała, że ​​w ciągu 24 godzin, do 6 rano tego samego dnia,policja ukarała ośmiu właścicieli firm, trzech w Nikozji i pięciu w Pafos. Nie podano żadnych informacji, dlaczego te firmy zostały ukarane.

W niedzielę policja poinformowała, że ​​w Nikozji ukarano cztery restauracje obsługującw klientów na zadaszonym terenie i trzy kawiarnie obsługujące ludzi w środku.

Wszystkie restauracje, kawiarnie i bary muszą zostać zamknięte najpóźniej do godziny 22:45, podczas gdy klienci mogą być obsługiwani tylko na zewnątrz.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!