Protest poparcia Rosjan w Limassol

Kilkadziesiąt osób wyraziło poparcie dla Rosji w Limassol – dziś podobna akcja ma odbyć się w Larnace

Dziś Rosjanie obchodzą święto flagi państwowej. Z tego właśnie powodu zorganizowano w sobotę w Limassol spotkanie w którym wzięli udział prorosyjscy aktywiści mieszkający na Cyprze.

Demonstrujący okazywali pogardę wobec Ukrainy i NATO, wzywali do prawosławnego sojuszu Cypru z Moskwą.

Tak, w krótkim materiale filmowym przedstawiła wydarzenie rosyjska agencja prasowa:

Na cypryjskiej plaży wykrzykiwali hasła: „Rosja, jesteśmy z tobą!”, „Stop neonazizmowi razem z Rosją!”, „Żadnego NATO na Ukrainie i Cyprze”, „Cypr, Rosja, prawosławie”.

Jeden z zabierających głos w demonstracji podkreślił, że Cypr jest jednym z najbardziej przyjaznych państw dla Rosji. Podziękował też za wsparcie z okazji Dnia Flagi Narodowej i podkreślił ogromną rolę walki z „neonazimem” na Ukrainie. 

Jak poinformował na Twitterze Anton Geraschenka (doradca szefa MSW Ukrainy), podczas demonstracji, Rosjanie rozwinęli olbrzymią 53 metrową flagę, którą ułożyli w trakcie protestu w literę Z oraz V.

Na Twitterze zamieszczono zdjęcie grupy około 45 mężczyzn i kobiet oraz dwójki dzieci pozujących do wspólnego zdjęcia trzymających flagi – opublikowaliśmy je w naszym tekście.

Nie ma żadnych informacji na temat protestu ze stron cypryjskich organów państwowych, policja nie informowała także o jakichkolwiek zdarzeniach.

Dziś podobny protest poparcia ma odbyć się w Larnace.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading