fbpx

Promy do Turcji

Prom z Cypru? Czy da się przejechać samochodem ze strefy okupowanej do Turcji? Oczywiście, że się da. Trzeba tylko uważać z ubezpieczeniem samochodu bo to, które posiadacie nie obowiązuje w strefie okupowanej. Co ciekawe, jak poinformowała nas firma ubezpieczeniowa Pancyprian Insurance ubezpieczenie, które płacicie na Cyprze będzie obowiązywać w Turcji – trzeba to jednak zgłosić wcześniej. Podobnie jest z polskimi ubezpieczycielami w ramach ubezpieczenia Zielona Karta. Zobaczcie sami:

Wielokrotnie pytacie nas o bilety na promy łączące północne wybrzeże Cypru z Turcją. Otóż istnieje taka możliwość:

Połączenia promowe pomiędzy Kirenią i Taşucu realizowane są trzy razy w tygodniu. Z Cypru w poniedziałki, środy i piątki natomiast z Turcji w niedziele, wtorki i czwartki. Z Kirenii prom wypływa o 23:30 a z Taşucu o 23:59 i podróż trwa 6 godzin.

Na odprawę promową należy zgłosić się dwie godziny przed planowanym odpłynięciem.

Bilety na prom kosztują około 75 -100 € za podróż w jedną stronę – w zależności oczywiście od marki samochodu. Z tego co zauważyliśmy w systemie rezerwacyjnym obowiązuje podobna zasada jak przy kupnie biletów lotniczych – ich ceny są zmienne. Wszystko zależy między innymi od tego kiedy bilet kupujemy – im wcześniej tym jest tańszy.

Bilety kupicie klikając w naszą grafikę lub pod adresem www.directferries.pl.

Pamiętajcie, że aby wjechać do Turcji należy mieć paszport i wizę. Wizę należy wyrobić wcześniej na stronie e-wiza (tutaj >>>). Jest to wiza wielokrotnego wjazdu na okres 180 dni. Jej aktualny koszt to 20$.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!