Promenada w Pafos

Właśnie zakończył się remont ponad czterokilometrowej promenady w Pafos – zadaniem burmistrza jest perełką miasta

Całkowity koszt remontu wyniósł 7,5 miliona euro – malownicza promenada, rozciąga się od średniowiecznego zamku do portu w Kato Pafos.

Przy promenadzie o rozległej powierzchni 47 000 metrów kwadratowych znajduje się ścieżka dla pieszych o szerokości 4 metrów, z której roztacza się niezakłócony widok na morze. Po drodze odwiedzający mogą odkrywać różne atrakcje, w tym place, miejsca do siedzenia i punkty widokowe, z których można podziwiać starożytne miejsca i rozległe otwarte morze.

Promenada przebiega przez obszar chroniony Natura 2000.

Zaczyna się od historycznego portu w Kato Pafos i średniowiecznego zamku, przechodzi przez obszary archeologiczne, takie jak Kato Pafos i Grobowce Królewskie, z których każdy ma wyjątkowe znaczenie historyczne i archeologiczne.


Od wschodu promenada, rozciąga się od Łaźni Miejskich w Kato Pafos do wybrzeża Jeroskipou, stała się również tętniącym życiem codziennym węzłem komunikacyjnym. Ulepszone udogodnienia i oświetlenie sprawiają, że jest to teraz jedno z ulubionych miejsc rekreacji, ćwiczeń i spokojnych spacerów.

Okolica przekształciła się w tętniące życiem centrum joggingu i wieczornych spacerów, przyciągające osoby w każdym wieku. 

Dodanie oświetlenia punktowego rozwiązuje problemy związane z użytkowaniem obiektu w nocy, pozwalając ludziom delektować się hipnotyzującym pięknem przyrody i atmosferą plaży nawet po zachodzie słońca.

Burmistrz Pafos Phedon Phedonos okrzyknął odnowioną promenadę osiągnięciem transformacyjnym, płynnie łączącym bogatą starożytną historię Pafos z dynamiczną teraźniejszością. 

Zastępca burmistrza Christos Makariou podkreślił przekształcenie wschodniej promenady w tętniące życiem centrum, szczycące się lepszymi usługami i infrastrukturą. Projekt zlokalizowany wzdłuż tętniącego życiem turystycznego wybrzeża, zaspokaja codzienne potrzeby mieszkańców i turystów.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading