Promenada w Kyrenii do remontu

Rozpoczyna się remont promenady w Kyrenii (Girne)

Murat Şenkul ogłosił, że na nadmorskiej promenadzie w Kirenii rozpoczęły się prace remontowe. W poście w mediach społecznościowych burmistrz napisał, że obszar ten „czeka lata na odbudowę” i że „kiedy rozpoczęte przez nas prace zostaną zakończone, nasz kraj zyska wyjątkową przestrzeń publiczną”.

Nie pozwolimy, aby brzydota w polityce naszego kraju doprowadziła nas do rozpaczy. Nowa Kyrenia, jeszcze raz Kyrenia, jest perłą Morza Śródziemnego

Prace rozpoczynają się od renowacji starego portu miejskiego pod koniec, chociaż w tym konkretnym projekcie istnieją pewne niedociągnięcia, które należy jeszcze naprawić.

Niestety, stan portu, a dokładnie miejsce gdzie ulokowane są restauracje jest fatalny. „Wiceprzewodnicząca parlamentu” Fazilet Ozdenefe wyraziła w zeszłym tygodniu swoje niezadowolenie z takiego obrotu sprawy.

Na kilka tygodni przed powitaniem wiosny projekt nadal nie jest w pełni ukończony i nadal powoduje problemy dla lokalnych handlarzy, właścicieli łodzi, turystów i mieszkańców Kyrenii.
Nie poczyniono jeszcze obiecanych ustaleń – przed restauracjami nie postawiono ani parasoli, ani parasoli. Tak naprawdę nadal istnieje niejasność co do tego, jak będzie wyglądać ostateczna wersja projektu – stwierdziła.

Niebawem rozpoczyna się sezon letni, śmiało można powiedzieć, że już za miesiąc pojawi się na wyspie więcej turystów.

Czy władze zdążą z remontem? Czy może tak jak poprzedni będzie kilkukrotnie przesuwany.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading