Promenada do natychmiastowego remontu

Spływająca woda deszczowa niszczy 5. kilometrową nadmorską promenadę – potrzeba 200000€ na jej remont

Zbudowana w 1995 roku promenada w Agios Tychonas (Limassol) rozciąga się na długości pięciu kilometrów. Każdej zimy jest niszczona przez spływającą wodę deszczową. Niestety, doraźne naprawy nie pomagają – teraz potrzebny jest jej całkowity remont, którego koszt jest szacowany na dwieście tysięcy euro.

Problem mają nie tylko próbujący chodzić po niej turyści czy mieszkańcy, coraz częściej jej uszkodzenia negatywnie wpływają na przedsiębiorców, którzy prowadzą w tamtych rejonach działalność gospodarczą.

W obecności urzędników ministerstwa energii, strażaków, policji i funkcjonariuszy obrony cywilnej, pracowników gminy Limassol oraz przedstawicieli zarządu gospodarki wodnej członkowie komisji przekazali zainteresowanym właścicielom przedsiębiorstw, że remontu zostanie omówiona na posiedzeniu komisji Izby Reprezentantów ds. energii i energii handel 16 stycznia.

Według lidera społeczności Ayios Tychonas, Pambosa Charalambousa, szkody szacuje się na 200 000 euro, a prośby o wsparcie finansowe zwrócono się w pismach skierowanych do Dyrekcji Generalnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i oferty dystryktu Limassol.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!