fbpx

Prokuratura odmówiła śledztwa w sprawie biskupa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Cypryjskie LGBT jest oburzone odmową wszczęcia śledztwa

Prokurator Generalny Cypru Costas Clerides uznał, że nie zostaną postawione zarzuty o mowę nienawiści wobec biskupa Morphou Neophytosa, który powiedział między innymi, że “mężczyźni rodzą się homoseksualistami, jeśli ich matki uprawiają seks analny w ciąży z nimi”.

W poniedziałek Clerides powiedział, że zgodził się z policją, że nie ma dowodów wskazujących na to, że biskup popełnił przestępstwo. Spowodowało natychmiastową reakcję organizacji pozarządowej Accept-LGBT Cyprus, która wyraziła rozczarowanie, powiedziała, że ​​dokonuje przeglądu decyzji prokuratury i rozważa kolejne ruchy.

Accept-LGBTI Cyprus wyraża zaniepokojenie konsekwencjami braku karania za takie incydenty i zauważa, że ​​odpowiedzialność spoczywa na właściwych organach.
Artykuł 99A kodeksu karnego na Cyprze jest martwy.

napisała organizacja na Facebooku

Przestępstwa nie ma – zdaniem policji i prokuratury Biskup wcale nie szerzy mowy nienawiści wobec osób homoseksualnych. Jeżeli ktoś myśli inaczej to jest w błędzie!

Koniec, kropka.

[bar group=”810″]


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!