fbpx

Programy wsparcia wydłużone do końca czerwca

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Zeta Emilianidou poinformowała o przedłużeniu planów wsparcia dla pracowników, zwłaszcza w branży turystycznej, do końca czerwca

Zatrudnienie będzie wspierane ze szczególnym uwzględnieniem branży hotelarskiej i działalności związanej z turystyką. „Zostaliśmy poinformowani, że Komisja zatwierdziła dodatkowe 125 mln euro” – powiedziała minister pracy, zaznaczając, że łączne dofinansowanie wyniesie 604 mln euro.

Minister finansów Constantinos Petrides powiedział, że chociaż rezerwa w wysokości 150 mln euro – równowartość 1,2 proc. PKB – została uwzględniona w budżecie państwa na 2021 r. na nadzwyczajne wydatki związane z pandemią, w środę rząd zatwierdził uzupełniający rachunek budżetowy w wysokości 250 mln euro. na pokrycie kosztów pracowników, przedsiębiorstw i bezrobotnych uczestniczących w programach Ministerstwa Pracy (140 mln EUR), zakup szybkich testów, szczepionek, materiałów eksploatacyjnych i leków (60 mln EUR) oraz innych wydatków związanych z koronawirusem (50 mln EUR).


Szczegóły dotyczące programów wsparcia, zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych kilku dni.


Gabinet zatwierdził również ustawę w sprawie 1 mld euro gwarancji rządowych dla banków na udzielanie pożyczek przedsiębiorstwom i osobom samozatrudnionym dotkniętym pandemią. Petrides powiedział, że po konsultacjach ze stronami wprowadzono zmiany do poprzedniego projektu ustawy, tak że 300 mln euro będzie przeznaczone na nowe pożyczki dla bardzo małych firm i osób samozatrudnionych oraz 700 mln euro na nowe pożyczki dla małych, średnich i dużych firm.

Ze swojej strony minister pracy Zeta Emilianidou powiedziała, że ​​programy wsparcia zatrudnienia zostaną przedłużone do końca czerwca. „Ważne jest, aby programy były kontynuowane, zatrudnienie będzie wspierane ze szczególnym uwzględnieniem sektora hotelarskiego i przedsiębiorstw dotkniętych turystyką” – powiedziała.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!