Problemy w aptekach

A jednak brakuje niektórych antybiotyków… Okazuje się także, że nie zapłacono aptekarzom za wydane w ubiegłym roku leki.

Wystarczające ilości antybiotyku dla dzieci będą dostępne na Cyprze w najbliższych dniach – powiedział minister zdrowia.
Antybiotyk może być produkowany także na Cyprze i że jego produkcja ruszy w najbliższych dniach.

Minister powiedział, że otrzymał zapewnienia, że ​​w najbliższych dniach będzie wystarczająca ilość tego leku.

Według Hadjipantela jest to importowany antybiotyk, który jest również produkowany na Cyprze, i zauważył, że „będziemy produkować w ciągu najbliższych kilku dni”.

Okazuje się więc, że ubiegłotygodniowe zapewnienia służb farmaceutycznych, że nie brakuje leków, okazały się nieprawdą. Prawdopodobnie rządowi zależało na uspokojeniu opinii publicznej.

Farmaceuci powiedzieli, że „nie mogą ufać” Organizacji Ubezpieczeń Zdrowotnych (HIO) i są gotowi podjąć działania w celu uzyskania odszkodowania za straty poniesione w zeszłym roku.

Zastępca szefa stowarzyszenia farmaceutycznego Ploutarhos Georgiades powiedział radiu CyBC, że HIO naruszyło swoją umowę i dlatego musi z mocą wsteczną wypłacić odszkodowanie farmaceutom.

Wyjaśnił, że przyznane im środki na realizację recept w 2022 r. wyniosły 30 mln euro, na 15 mln opakowań leków. Jednak w rzeczywistości przetworzyli 19 milionów opakowań, co przekłada się na dodatkowy koszt w wysokości 8 milionów euro, powiedział Georgiades.

W rezultacie wielu farmaceutów, którzy są częścią krajowego programu opieki zdrowotnej (Gesy), znajduje się w tragicznej sytuacji finansowej.

HIO działa z obszernym budżetem i nie jest w stanie przeznaczyć więcej pieniędzy niż przewidziano w jego budżecie – powiedział szef HIO Athos Tsinontides.

Przyznał, że wypisano więcej recept niż szacowano, ale zauważył, że dały one 32 miliony euro na podstawie wcześniej uzgodnionej formuły. Tsinontides dodał, że przeanalizuje dane z 2022 r., aby „zrobić coś lepszego” w celu alokacji funduszy w przyszłym roku.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading