fbpx

Problemy rosyjskich studentów

Rosyjskojęzyczni mieszkańcy Cypru wezwali Ministra Edukacji, Prodromosa Prodromou, do ponownego rozważenia nowych kryteriów przyjęć na studia wprowadzone przez Republikę Cypryjską dla kandydatów na studia z krajów trzecich.

Rząd od następnego roku akademickiego wprowadził warunki wstępnej rejestracji w college’ach i na uniwersytetach, takie jak przedłożenie wyciągu bankowego potwierdzającego zdolność finansową aplikanta, informacje o stabilnej sytuacji kraju pochodzenia oraz świadectwa zaawansowanej znajomości języka angielskiego.

Wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Osób Rosyjskojęzycznych na Cyprze, uważa że jest to bardzo złe posunięcie. Sprawić może że Cypr, bardzo popularny wśród studentów byłego ZSRR, może stracić zainteresowanie. 

Większość młodych studentów rozpoczyna swą edukację na wyspie od kursów językowych. Porównując koszty, nauka języka jest zdecydowanie tańsza tu na miejscu.

Posunięcie to było częścią środków ogłoszonych w zeszłym miesiącu przez ministra spraw wewnętrznych, Nikosa Nourisa, mających na celu ograniczenie dużej liczby osób ubiegających się o azyl, które przybywają na wyspę, a wielu z nich pod pretekstem chęci podjęcia studiów.

Minister powiedział, że jeśli chodzi o osoby, które przyjeżdżają jako studenci, w latach 2017-2019 około 3214 złożyło wnioski o azyl, a kolejne 2239 zawarło podejrzane małżeństwa z obywatelami europejskimi.


Obraz Виктория Бородинова z Pixabay


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!