fbpx

Problemy na plażach – brakuje ratowników

Od 1. maja wszystkie wieże powinny być obsadzone

Od wtorku wszystkie wieże ratownicze na cypryjskich plażach powinny być obsadzone a ratownicy powinni pracować codziennie od 7:00 do 19:00. Niestety – to tylko teoria.

W Limassol wieże ratownicze pracują od 10:00 do 18:00 (powinny od 7:00 do 19:00). Pomimo złożonego zapotrzebowania na 7. nowych ratowników do pracy przyjęto tylko 4. I to nie ze względu na braki budżetowe – nie ma po prostu chętnych do pracy. Zakupionego w tym roku sprzętu o wartości ponad 40000€ nie ma kto obsługiwać.

W Pafos ratownicy nie mogą dostać się do sprzętu ratunkowego – ich posterunki pozostają zamknięte po tym, jak burmistrz tego miasta nie zgodził się na zawarcie porozumienia z rządem w sprawie zatrudnienia nowych ratowników (50% kosztów miała pokryć gmina). Burmistrz stoi na stanowisku, że umowa, którą zaproponował rząd jest dla niego nieopłacalna i nie zgadza się na usytuowanie stanowisk ratowniczych w tak dużym zagęszczeniu. W wyniku działań burmistrza już zatrudnieni ratownicy spacerują po plaży bez dostępu do sprzętu ratującego życie.

W Larnace dwie łodzie ratunkowe pozostały na swoim miejscu cumowania w przystani – nie ma zgody na ich wypłynięcie w morze – łodzie zostały wpisane do krajowego planu ratownictwa morskiego. W rezultacie tych działań cały sprzęt pozostał na łodziach i nie można było rozstawić boi wyznaczających bezpieczne strefy dla plażowiczów.

Mamy nadzieję, że ta sytuacja zostanie szybko rozwiązana i będzie można bezpiecznie pływać.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!