Problematyczny stadion

Nowy AlphaMega Stadion w Limassol jest piękny i nowoczesny, ale dojazd do niego jest tragiczny.

Sam stadion jest chwalony za nowatorski wygląd i wygodę podczas meczów piłkarskich jednak kibice skarżą się, że dostęp do stadionu jest utrudniony, natomiast lokalni mieszkańcy zgłaszają niedopuszczalny zwiększony poziom ruchu i hałasu w dni meczowe. Remont większości ulic prowadzących do stadionu nie został jeszcze ukończony, a place budowy utrudniają dojazd do obiektu i parkowanie dla gości.

Każdy weekend jest piekłem – powiedział w Sunday Mail 62-letni Marios Christodoulou. 
Oprócz hałasu, który jest nieunikniony, gdy mieszka się obok stadionu, w weekendy nie mamy gdzie zaparkować samochodu.

Zdaniem mieszkańców obszar stał się niebezpieczny dla mieszkańców ze względu na wzmożony ruch uliczny, zdaniem niektórych z ich w dni meczowe brakuje odpowiedniej ilości policji w jego okolicach.

Okoliczne budynki oraz roślinność stają się także jedną wielką toaletą dla kibiców, krzyki oraz drobne bójki stają się normą.


Specjaliści twierdzą, że projekt nie został jeszcze ukończony – w jego kolejnych dwóch fazach pojawią się trzy dodatkowe zjazdy z autostrady prowadzące na stadion Alphamega, z których jeden będzie przeznaczony dla osób przyjeżdżających z Pafos. W planach jest także budowa kolejnych parkingów – aktualnie jest dostępny dla 1000 pojazdów ale sam stadion posiada 11000 miejsc.

Kibice twierdzą także, że praktycznie niemożliwe jest dostanie się z autostrady na stadion. Jeden z kibiców z Nikozji, twierdzi, że wyjechał z domu 2,5 godziny przed rozpoczęciem meczu a dotarł na stadion przed końcem pierwszej połowy.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wszystkie prace drogowe i budowlane mają zostać ukończone na początku przyszłego roku.

Patrząc na postęp prac trudno w to uwierzyć aby udało się tego dokonać – budowa nowych zjazdów z autostrady oraz dróg dojazdowych do obiektu z całą pewnością potrwa dłużej.

Jeżeli więc planujecie dotrzeć na stadion – proponujemy abyście wyjechali dużo wcześniej z domu – dojazd i znalezienie miejsca parkingowego może okazać się nie lada wyzwaniem.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!