fbpx

Problematyczne karty szczepień

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Cypryjczycy skarżą się, że pomimo faktu zaszczepienia niektóre kraje żądają przed wjazdem testów PCR

Okazuje się, że cypryjskie papierowe karty szczepień nie są honorowane w większości krajów w tym w Grecji. Problemem nie jest sama karta a sposób wpisania imienia i nazwiska osoby zaszczepionej.

Powodem jest fakt, że na kartach szczepień, które są wręczane obywatelom podczas podawania szczepionki, ich nazwisko jest zapisane w języku greckim, a nie łacińskim, co powoduje, że świadectwo to nie jest akceptowane, nawet przez właściwe organy Grecji, które ściśle przestrzegają zasad określonych przez Unię Europejską.


Na karcie szczepień przykładowo zamiast Ανδρέας Κατατόπουλος powinno być napisane Andreas Katatopulos


Zarówno Cypr jak i Grecja nie dopilnowały w Unii Europejskiej faktu, że używają alfabetu greckiego i stąd te problemy przy przekraczaniu granic. Cypr nie przygotował także jeszcze odpowiedniego druku potwierdzającego szczepienia w języku angielskim – przypomnijmy, że teoretycznie miał być gotowy do pobrania w internetowym koncie pacjenta GESY.

Na szczęście zaszczepieni na Cyprze Polacy mają w dokumentach polskie imiona i nazwiska. Pamiętajcie jednak, że każda literówka może spowodować problemy na granicy.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!