Prezydent powoła nowe ministerstwa?

Prezydent zapowiedział powołanie trzech nowych ministerstw – rząd się rozrasta

Prezydent Nikos Christodoulides powiedział, że jednym z jego priorytetów jest powołanie zastępcy ministerstwa środowiska, aby ułatwić zieloną transformację kraju w nadchodzących latach.

Proponowane powołanie wiceministra jest częścią rządowego planu wprowadzenia trzech nowych wiceministrów.

To jeden z trzech wiceministerstw, które przewidziałem w moim programie przedwyborczym, obok wiceministrów ds. imigracji, które są już w planach, oraz ds. sportu.
Oczywiście tak ważnych celów nie można osiągnąć natychmiast
– powiedział Christodoulides.

Wyjaśnił, że potrzeba powołania wiceministra środowiska na Cyprze jest związana z celami Funduszu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz ich koordynacją.

To priorytet nie tylko dla Cypru, ale dla wszystkich państw członkowskich UE – wszystkie ministerstwa są zaangażowane w ten plan, nawet ministerstwo spraw zagranicznych

Prezydent dodał, że kiedy to on pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych w rządzie Anastasiadesa, środowisko i transformacja ekologiczna były często omawiane z jego europejskimi odpowiednikami.

No przecież administrację można poszerzać w nieskończoność. W innych państwach, na przykład w Polsce, jest dużo więcej ministerstw, wiceministrów i urzędników i nikt nie robi z tego problemu…

SeoHost.pl

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!