fbpx

Prezydent: nie zamkniemy sklepów

Cypr huczy od plotek na temat tego co w dzisiejszym orędziu powie Prezydent Cypru. Wiele osób twierdzi, że słyszało “z pewnego źródła”, że zostaną zamknięte wszystkie firmy i sklepy na Cyprze. Prezydent Nikos Anastasiades stanowczo je zdementował w swoim wpisie na Twitterze “nie będziemy zamykać sklepów i firm” – napisał:

Prezydent Nicos Anastasiades wygłosi orędzie dziś o 20:15.Minister transportu Yiannis Karousos poinformował, że kapitan statku, który miał wpłynąć dziś rano do portu w Limassol i pozostać w kwarantannie ostatecznie odmówił wpłynięcia na wody cypryjskie:Według wydawanej na północy gazety „Yeniduzen”, wśród osób poddanych kwarantannie w Nikozji wykryto kolejne przypadki Covid-19. W sumie na obszarach okupowanych potwierdzono 5 przypadków zachorowania na koronawirusa Covid-19.Policja intensywnie sprawdza wszystkie cypryjskie lokale gastronomiczne i biura celem właściwego zastosowania dyrektywy 75+. Nałożono już pierwsze grzywny w wysokości 800€ – otrzymała je między innymi kawiarnia w Nikozji, w której w momencie kontroli znajdowało się powyżej 100 osób.W związku z zamknięciem dla publiczności stadionów, wszystkie mecze piłkarskie na Cyprze w ten weekend będą transmitowane za darmo na kanałach abonamentowych Cablenet, Primetel i Cytavision. Cypryjski Związek Piłki Nożnej (CFA) rozważa jednak również całkowite anulowanie gier ze względów zdrowotnych.


AKTUALIZACJA:
Na Cyprze potwierdzono 4 nowe przypadki zachorowania – dwie osoby, które niedawno wróciły z Grecji i kolejne dwie, które były izolowane po wcześniejszym kontakcie z potwierdzonym przypadkiem Covid-19.
W sumie na Cyprze potwierdzono 14 przypadków zachorowania.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!