fbpx

Prezydent Cypru zapowiada nowe środki bezpieczeństwa

W dzisiejszym orędziu do narodu, Prezydent Cypru stwierdził zaapelował między innymi do społeczeństwa o dalsze przestrzeganie zalecanych środków bezpieczeństwa. Powiedział, że rozumie zmęczenie psychiczne społeczeństwa co chwilę stawianymi, nowymi wymaganiami ale wie, że są one niezbędne aby uratować jak najwięcej osób.

Dziś mówię nie tylko jako Prezydent, ale dużo bardziej jako ojciec, jako dziadek, jako rodzic, który martwi się o los swoich bliskich, ale także o los swoich współobywateli.
Codzienny wzrost zachorowań przybiera niekontrolowane wymiary, które oprócz życia zagrażają systemowi opieki zdrowotnej, pracy, dobrobytowi wszystkich, ale także całego kraju.

Naukowcy, doradcy rządu, biją na alarm, że jeśli nie będzie pełnej zgodności z obowiązującymi środkami i jeśli nie zareagujemy natychmiast z dalszymi ograniczeniami, konsekwencje dla wszystkich będą tragiczne.

Pełne wystąpienie Prezydenta Cypru:


Po wystąpieniu Prezydenta, na specjalnej konferencji prasowej Minister Zdrowia poinformował o nowych środkach bezpieczeństwa:

Środki średnioterminowe obowiązujące w skali kraju na okres od 5 listopada 2020 r. do 15 stycznia 2021 r .:

  1. Nadal obowiązuje rozporządzenie w sprawie funkcjonowania kin, teatrów i teatrów maksymalne ich zapełnienie to 50% ich pojemności.
  2. Dopuszcza się organizowanie konferencji, zjazdów i imprez we wnętrzach konferencyjnych z maksymalną liczbą uczestników do 250 osób, zgodnie z protokołem i zasadą zachowania odległości 3 m2 na osobę, niezależnie od powierzchni każdej nieruchomości. Podczas imprezy nie może być żadnych przerw ani napoi i przekąsek
  3. Firmy zajmujące się sprzedażą detaliczną napojów i żywności (supermarkety, minimarkety, sklepy mięsne itp.) oraz apteki od początku ich działalności do godziny 9:00 i od 13:00 do14:00 mogą obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia i osobom niepełnosprawnym. 
  4. Stosowanie masek przez ogół społeczeństwa w wieku powyżej 12 lat staje się obowiązkowe w pomieszczeniach i na zewnątrz, zgodnie z instrukcjami wydanymi przez Ministerstwo Zdrowia.
  5. W zakresie organizacji wesel i chrzcin w okresie od 13 listopada 2020 r. do 15 stycznia 2021 r. przyjęcia koktajlowe oraz gratulacje z okazji ślubów i chrzcin są zabronione. Dozwolona jest tylko fizyczna obecność podczas obiadu lub kolacji, przy maksymalnie 150 osobach. Rozumie się, że maksymalna liczba osób przy stole nie może przekraczać 6 osób.

CIĄG DALSZY TEKSTU ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ >>>


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!