fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 29'C 🌥
  • Nicosia 30'C 🌥
  • Larnaca 30'C 🌥
  • Ayia Napa 30'C 🌥
  • Paphos 30'C 🌥
  • Limassol 29'C 🌥
  • Nicosia 30'C 🌥
  • Larnaca 30'C 🌥
  • Ayia Napa 30'C 🌥
  • Paphos 30'C 🌥

Prawo Boskie jest najważniejsze!

Dla tych, którzy nie pamiętają, lub nie wiedzą, przypominamy że jedną z teorii Biskupa jest przyjmowanie gejowstwa przez stosunek analny ciężarnej matki.
Było więcej teorii. Zainteresowanych zapraszamy do naszych archiwów.

Zatem Biskup ma się dobrze i szykuje wiernych do Wielkanocy.

Szef policji, Kypros Michaelides, zarządził śledztwo w sprawie incydentu, który miał miejsce w Niedzielę Palmową w kościele w Peristeronie. Przypomnijmy że Katolicy obchodzili Wielkanoc w ubiegły weekend. Święta Wielkiej Nocy pokrywają się z terminem Grekokatolików co 4 lata. Zatem Wielkanoc na Cyprze odbędzie się za tydzień.

Były propozycje przeniesienia Świąt na ostatni weekend maja, bo są instytucje które pracują nieprzerwanie, a tacozbiory są głównymi źródłami dochodów.
Wracamy do tematu. Szef policji zareagował na obchody Niedzieli Palmowej, ponieważ Biskup Morphou odprawiał liturgię pomimo dekretu rządowego zakazującego kongregacji religijnych w ramach działań mających na celu powstrzymanie Covid-19.

Rzecznik policji, Christos Andreou, poinformował, że policja przybyła na miejsce zdarzenia w Peristeronie w niedzielę, 12 kwietnia,  doradzając obecnym na Mszy, by się rozeszli, a troje wiernych, którzy odmówili, ukarano grzywną w wysokości 300 euro. Dodał, że zostanie przeprowadzone dochodzenie w celu ustalenia, czy biskup Morphou Neophytos popełnił przestępstwo.

„Nikt nie stoi ponad prawem, które chroni zdrowie publiczne” – powiedział Andreou.

Incydent ten miał miejsce w Niedzielę Palmową w wiosce Peristerona w dystrykcie Nikozja.  Zespół policyjny przerwał liturgię biskupa Morphou z udziałem 10 osób.

W kazaniu po incydencie opublikowanym na stronie internetowej Morphou Bishopric Neophytos, Biskup nazwał działania funkcjonariuszy „brakiem szacunku” za włamanie się podczas czytania Ewangelii i wezwał ich, aby zadali sobie pytanie, czy powinni odpowiedzieć na prawo państwa, czy prawo Bóga.

Biskup mówił o „zastraszaniu wiernych” i insynuował dezaprobatę dla polityki dotyczącej Wielkanocy Prezydenta Nicosa Anastasiadesa i premiera Grecji Kyriacosa Mitsotakisa.

Nie pochwalamy wtargnięcia na Mszę, ale nie podoba nam się łamanie dekretów, które przedłużą kwarantannę.

Do Wielkanocy zostało kilka dni. Jeśli Cypryjczycy nie będą rozsądni w ten czas, niestety nikomu to nie wyjdzie na dobre.

Nie uważamy żeby Rząd był przeciwnikiem Świąt, liturgie transmitowane są w telewizji. Wiara jest w nas, w naszych sercach, w naszych sumieniach. Nasz Pan usłyszy naszą modlitwę nawet podczas prysznica. Nie ma potrzeby odstawiania szopki. To chyba nie te święta.

Skomentuj

Więcej w tym temacie: