fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 33'C 🌥
  • Nicosia 36'C ☼
  • Larnaca 35'C 🌥
  • Ayia Napa 32'C ☼
  • Paphos 34'C ☼
  • Limassol 33'C 🌥
  • Nicosia 36'C ☼
  • Larnaca 35'C 🌥
  • Ayia Napa 32'C ☼
  • Paphos 34'C ☼

Prawo Boskie jest najważniejsze!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dla tych, którzy nie pamiętają, lub nie wiedzą, przypominamy że jedną z teorii Biskupa jest przyjmowanie gejowstwa przez stosunek analny ciężarnej matki.
Było więcej teorii. Zainteresowanych zapraszamy do naszych archiwów.

Zatem Biskup ma się dobrze i szykuje wiernych do Wielkanocy.

Szef policji, Kypros Michaelides, zarządził śledztwo w sprawie incydentu, który miał miejsce w Niedzielę Palmową w kościele w Peristeronie. Przypomnijmy że Katolicy obchodzili Wielkanoc w ubiegły weekend. Święta Wielkiej Nocy pokrywają się z terminem Grekokatolików co 4 lata. Zatem Wielkanoc na Cyprze odbędzie się za tydzień.

Były propozycje przeniesienia Świąt na ostatni weekend maja, bo są instytucje które pracują nieprzerwanie, a tacozbiory są głównymi źródłami dochodów.
Wracamy do tematu. Szef policji zareagował na obchody Niedzieli Palmowej, ponieważ Biskup Morphou odprawiał liturgię pomimo dekretu rządowego zakazującego kongregacji religijnych w ramach działań mających na celu powstrzymanie Covid-19.

Rzecznik policji, Christos Andreou, poinformował, że policja przybyła na miejsce zdarzenia w Peristeronie w niedzielę, 12 kwietnia,  doradzając obecnym na Mszy, by się rozeszli, a troje wiernych, którzy odmówili, ukarano grzywną w wysokości 300 euro. Dodał, że zostanie przeprowadzone dochodzenie w celu ustalenia, czy biskup Morphou Neophytos popełnił przestępstwo.

„Nikt nie stoi ponad prawem, które chroni zdrowie publiczne” – powiedział Andreou.

Incydent ten miał miejsce w Niedzielę Palmową w wiosce Peristerona w dystrykcie Nikozja.  Zespół policyjny przerwał liturgię biskupa Morphou z udziałem 10 osób.

W kazaniu po incydencie opublikowanym na stronie internetowej Morphou Bishopric Neophytos, Biskup nazwał działania funkcjonariuszy „brakiem szacunku” za włamanie się podczas czytania Ewangelii i wezwał ich, aby zadali sobie pytanie, czy powinni odpowiedzieć na prawo państwa, czy prawo Bóga.

Biskup mówił o „zastraszaniu wiernych” i insynuował dezaprobatę dla polityki dotyczącej Wielkanocy Prezydenta Nicosa Anastasiadesa i premiera Grecji Kyriacosa Mitsotakisa.

Nie pochwalamy wtargnięcia na Mszę, ale nie podoba nam się łamanie dekretów, które przedłużą kwarantannę.

Do Wielkanocy zostało kilka dni. Jeśli Cypryjczycy nie będą rozsądni w ten czas, niestety nikomu to nie wyjdzie na dobre.

Nie uważamy żeby Rząd był przeciwnikiem Świąt, liturgie transmitowane są w telewizji. Wiara jest w nas, w naszych sercach, w naszych sumieniach. Nasz Pan usłyszy naszą modlitwę nawet podczas prysznica. Nie ma potrzeby odstawiania szopki. To chyba nie te święta.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!