Prawnik oszukał klienta

W Sądzie Karnym w Nikozji doszło do bezprecedensowej sprawy klienta przeciwko swojemu prawnikowi

Cypryjski prawnik przywłaszczył sobie kwotę ponad 250 000 euro na podstawie fałszywych oświadczeń, które sam przygotował. Były to pieniądze, które zostały przyznane jego klientowi jako odszkodowanie za wypadek w poważnej kolizji samochodowej.

Innymi słowy, oszukał skarżącego, obywatela Rumunii. Prawnik poinformował klienta, że przegrali sprawę w sądzie. W rzeczywistości ofiara została uniewinniona, a zasądzone pieniądze wypłacone przez firmę ubezpieczeniową jako odszkodowanie trafiły do ​​kieszeni jego prawnika.


Wydział Śledczy z Nikozji który podjął śledztwo w tej sprawie pięć lat temu, wydał nakaz aresztowania wobec wspomnianego prawnika, którego pobytu wówczas nie ustalono.


Sprawa wyszła na jaw w roku 2017. Skarżący złożył skargę policji przeciwko swojemu ówczesnemu prawnikowi, po tym, jak po osobistym dochodzeniu zorientował się, że ten ostatni okłamał go w sprawie wyniku sprawy.

Pięć lat później został aresztowany przez władze niemieckie na podstawie czerwonego alertu wystawionego za pośrednictwem Interpolu. Na podstawie odpowiednich protokołów dbyła się jego ekstradycja na Cypr. Pozostanie on w areszcie aż do rozprawy sądowej.

Pozwanemu postawiono zarzuty związane z przestępstwami fałszerstwa,  podrabiania dokumentów,  niegodną reprezentację oraz prania pieniędzy.

Choć oskarżony wykonywał zawód adwokata, to jego nazwisko nie figuruje już w rejestrze członków Pancypryjskiej Izby Adwokackiej.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading