fbpx

Prawdziwa zima dotarła na Cypr

W Troodos jest 85 cm śniegu a w nocy temperatura spadła do -12,5°C!

Według mistrza stacji pogodowej Andreasa Pringkipasa w Troodos wystąpiły rekordowe od 20 lat głębokie mrozy, gdy temperatura spadła do -12,5°C w środę wieczorem.

Plac Troodos pokryty był 60. centymetrowymi opadami śniegu, podczas gdy szczyt Olimpu osiągnął wysokość 85 cm – lód na drogach oznacza, że ​​podróż w te rejony jest bardzo niebezpieczna.

Wszystkie drogi prowadzące do pokrytego śniegiem górskiego obszaru Troodos są zamknięte dla ruchu z powodu oblodzenia, doszło do 40 przypadków utknięcia lub uwięzienia ludzi lub ich samochodów z powodu śniegu i lodu.

Limassol District: Troodos Mountains


Dziś wszystkie szkoły i sklepy w społecznościach położonych na dużych wysokościach są zamknięte, co ciekawe zdecydowano także zamknięciu tras narciarskich, wyciągi pozostaną także nieczynne.

Szef Departamentu Meteorologii Kleanthis Nicolaides powiedział Philenews, że okres mrozów będzie się utrzymywał, a temperatura spadnie do pięciu stopni poniżej normy na całej wyspie.

Najniższa temperatura zarejestrowana na Cyprze wyniosła w 1993 roku -12,9°C w górach.

W czwartek będzie przeważnie pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu i lekkimi opadami śniegu w górach. Lokalnie w kilku regionach spodziewane są przymrozki, zwłaszcza w godzinach wieczornych.

W piątek i sobotę pogoda pozostanie pochmurna, z pojedynczymi przelotnymi opadami deszczu na całym Cyprze i lekkimi opadami śniegu w górach.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!