Prądu nie wystarczy dla wszystkich

Minimum do końca tygodnia będą następować przerwy w dostawie prądu – blok elektrowni ma zostać naprawiony do piątku

Uszkodzenia w jednostce produkcyjnej elektrowni Dhekelia, które wywołały ostrzeżenia o przerwach w dostawie prądu, zostaną naprawione do końca tygodnia .

Zapytana o możliwość stopniowych, krótkotrwałych przerw w dostawach energii elektrycznej w Larnace, Nikozji i Famaguście, zgodnie z zapowiedzią w poprzednich dniach operatora systemu przesyłowego (OSP), rzeczniczka EAC Christina Papadopoulou powiedziała, że ​​operator codziennie ocenia system i mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu trwające do 30 minut w godzinach 18:00 – 21:00.

W radiu CyBC szef związku technicznego Sepaik, Sotos Savva, wyjaśnił, że problem ma związek z uszkodzonym zaworem wejściowym pary w jednym z sześciu generatorów pracujących na stacji, co stanowi nieodłączną część nadrzędnego problemu rozpadającej się infrastruktury Dhekelia .

Szkody są spodziewane i nieprzewidywalne. Nie miałyby one miejsca, gdyby jednostki zostały zmodernizowane zgodnie z żądaniem organu regulacyjnego (Cera) w zeszłym roku” – powiedział Savva.

Ponieważ Wasiliko ma ograniczenia co do ilości energii, jaką może wyprodukować, awaria bloku nr 4 Dhekelii może prowadzić do niedoborów mocy, w zależności od zapotrzebowania.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!